google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
09 Temmuz 2020 - Perşembe 16:02 Bu haber 1353 kez okundu
 
ENGELLİLERE MÜJDE: AĞUSTOS AYINDA YENİDEN KAYIT İMKANI
GÜNDEM Haberi
ENGELLİLERE MÜJDE: AĞUSTOS AYINDA YENİDEN KAYIT İMKANI

Zonguldak Sakatlar Derneği Şube Başkanı Hüseyin Şirin, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS)’na müracaat edemeyen engellilere müjde verdi.

Ağustos ayında kayıtların tekrar yapılabileceğini söyleyen Şirin, açıklamasında şunları söyledi; “Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, başvuruları alınan ancak ertelenen Yabancı Dil Sınavı (2020-YDS), Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (2020-EKPSS) ve Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (2020-DİB-MBSTS) için Ağustos ayı içinde yeniden geç başvuru alınacağını bildirdi. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle atandıkları sınav merkezinin bulunduğu ilden farklı bir ilde ikamet etmek zorunda kalan ve bu nedenle sınav merkezi değişikliği yapmak isteyen adaylarla, başvurularında sıkıntı yaşayan adaylara kolaylık sağlanacak.  Başvuruları alınan ancak Kovid-19 salgını nedeniyle ertelenen 3 sınavı için yeniden geç başvuru alınmasına karar verildi.  Ertelenen Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS), EKPSS ve Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (DİB-MBSTS) sınavları için Ağustos ayı içinde yeniden geç başvuru alınacak. Geç başvuru tarihinde daha önce başvuru yapan adaylar da sınav merkezi tercihlerini, engel bilgilerini ve öğrenim düzeyi bilgilerini güncelleyebileceklerdir." dedi.
27 Eylül'de uygulanacak 2020-YDS, 11 Ekim'de yapılacak 2020-EKPSS ile 26 Aralık'ta düzenlenecek 2020-DİB-MBSTS sınavları için belirlenecek yeni geç başvuru tarihleri, gelecek ay içinde ÖSYM'nin internet sayfasından duyurulacak. Söz konusu sınavlara başvurusunu yapan adaylardan sınav merkezi tercihini değiştirmek isteyen adaylar da ilgili sınav için belirlenecek geç başvuru tarihlerinde, ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi'nden (https://ais.osym.gov.tr) sınav merkezi tercihlerini ve EKPSS'ye başvuran adaylar ise geç başvuru tarihinde engel bilgileri ile öğrenim düzeyi bilgisini de güncelleyebilecek.

Haber Merkezi 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ENGELLİLERE, MÜJDE:, AĞUSTOS, AYINDA, YENİDEN, KAYIT, İMKANI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı