google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
03 Nisan 2020 - Cuma 14:47 Bu haber 830 kez okundu
 
EREĞLİ’DE TEDBİRLER ALINMAYA DEVAM EDİYOR
GÜNDEM Haberi
EREĞLİ’DE TEDBİRLER ALINMAYA DEVAM EDİYOR

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, coronavirüs salgınına karşı tedbirler amacıyla ilçe merkezinde araç trafiğini azaltma çalışmalarına başlandığı bildirildi. Ayrıca İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince şehir girişlerinde araç sürücülerin ateşleri ölçülerek alınan tedbirlerin uygulanmasına da devam ediliyor.
Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, yaptığı açıklamada, bugüne kadar yaptıkları uyarılarda, vatandaşların özellikle işleri ve mecburiyetleri olmadıkça çarşı merkezine çıkmamaları yönünde uyarılarda bulunduklarını söyledi.
Çorumluoğlu, yaptıkları uyarılara rağmen çarşı merkezinde vatandaş yoğunluğunun devam ettiğini belirterek,  “Ancak, vatandaşlarımız ne yazık ki bizim tedbir amaçlı bu tavsiyemize riayet etmediler. Biz de bu sebeple çarşı merkezindeki parkları ikinci bir düzenlemeye kadar kaldırdık. Her geçen gün de park alanlarını daraltma çalışmalarımız devam edecek. Bunun yanında, şehrimizin üç girişine Emniyet ve Jandarma güçleri tarafından gerekli planlamalar yapıldı. Şehre gelen her vatandaşımıza, ne sebeple geldikleri soruluyor, ateşleri ölçülüyor, araç kontrolleri yapılması gibi uygulamalarımız devam edecek.” dedi.
“VİRÜSÜN BİR DE EKONOMİK TOPARLANMA KISMI VAR”
 Tedbirlere uyarlarsa, ülke olarak bu virüsü çok kolay atlatacağız diyen Çorumluoğlu, “Bütün bu çalışmalarımızın ana amacı vatandaşımızın sağlığını korumaktır. Vatandaşımıza eziyet çektirme gibi bir niyetimiz yoktur. Ama vatandaşlarımız da lütfen bizim uyarılarımızı dinlesinler. Çünkü, gerek Zonguldak, gerek Ereğli, gerekse ülkemizde coronavirüsünden ölümler artmaya başladı. Bir İtalya, bir İspanya neyse, yakında biz de o rakamlara doğru gitmeye başlayacağız. Eğer bu tedbirlere uyarlarsa, ülke olarak bu virüsü çok kolay atlatacağımıza inanıyorum, can kaybımız, vatandaşlarımızın sağlıklarındaki hasar daha az olacak ve toparlanma süremiz de daha kısa sürede olacaktır. Çünkü bu virüsün bir de ekonomik toparlanma kısmı var. Bu çalışmaları ne kadar düzenli yaparsak, ne kadar kısa sürede atlatırsak, ekonomik toparlanmamızın da o kadar hızlı olacağını düşünüyorum.” dedi.
“BELİRLİ UYARILARIN ARDINDAN NE GEREKİYORSA YAPILACAK”
Yapılan uygulamanın art niyet taşımadığını belirten Kaymakam Çorumluoğlu, “Şu ana kadar vatandaşa bir art niyet yâda ceza yazmak değil ama belirli uyarıların ardından ne gerekiyorsa yapılacak. Arkadaşlarımıza talimat verdim; bugün öğleden itibaren ceza yazmaya da başlanacak. Çünkü bu sadece kendilerine değil, aynı zamanda toplama verilen zarardır. Sağlık Bakanımızın açıkladığı gibi; bir vatandaşımız 3 kişinin ölümüne, 50 kişiye de yayılmasına sebebiyet verdi. Belki siz sağlıklı olabilirsiniz ama taşıdığınız ve bulaş olarak götürdüğünüz kişiler sağlıksızdır, başka bir kişinin ölümüne sebebiyet verebilirsiniz. Biz, kamu idaresi olarak burada tüm vatandaşlarımızın koruyucusuyuz, buna da izin vermeyeceğiz.” şeklinde konuştu. 
Diğer yandan, dezenfekte ve korunma önlemleri üst düzeyde tutulan İlçe Kaymakamlığı binasına girişte, polis tarafından kimlik sorgulaması yapılan vatandaşların ateşleri ölçülüyor, dezenfekte ilaçları sıkılıyor. Haber Merkezi

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: EREĞLİ’DE, TEDBİRLER, ALINMAYA, DEVAM, EDİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı