ERKMEN, ATEŞ PÜSKÜRDÜ google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
27 Ekim 2020 - Salı 18:42 Bu haber 1205 kez okundu
 
ERKMEN, ATEŞ PÜSKÜRDÜ
GÜNDEM Haberi
ERKMEN, ATEŞ PÜSKÜRDÜ

ÖZEL HABER

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Kayseri Erciyes Tekir Yaylası’ndaki Başbuğ Otağı’nda partililerle birlikte Bozkurt Selamı ile hatıra fotoğrafı çektirmesine de tepki gösteren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez İlçe Başkanı Süleyman Erbay, İYİ Parti’ye sert sözlerle yüklendi.

MHP’li Erbay, Bozkurt işaretini Ülkücülerin yaptığını ve bu sebeple Ülkücülerin tek adresinin MHP olduğunu belirterek İYİ Partililerin bu işaretini kullanmasının doğru olmadığını dile getirdi. İYİ Parti’nin Halkların Demokratik Partisi (HDP) ile iş birliği yaptığı yönünde tartışma çıkaracak açıklamalarda bulunan Erbay, İYİ Parti’nin HDP ile iş birliği yapması sebebiyle HDP’nin belediye kazandığını dile getirdi. 
“MHP’Lİ BELEDİYELERİ KAYBETTİRDİLER”
MHP Merkez İlçe Başkanı Erbay açıklamasında, “Bozkurt işareti ve Ülkücülük bunların tek adresi MHP’dir. Madem bu kadar ülkücüydüler, bu kadar Bozkurt işaretini seviyorlardı; Neden  HDP’ye belediye kazandırdılar, MHP'li belediyeleri kaybettirdiler? Bunun başka bir açıklamasını yapmaya gerek yok. Bir Ülkücü, devletini sever. Devletine kurşun sıkan bir terör örgütünün siyasi uzantısını kesinlikle desteklemez ve yanında yer almaz. Dolaylı da olsa desteklemez.” dedi.
İYİ Parti İl Başkanı Yavuz Erkmen ise Erbay’ın sözlerine ateş püskürürken bu tür açıklamaların Zonguldak gündemini değiştirmeye yönelik olduğunu dile getirdi. Diğer taraftan Erkmen, Milliyetçiliği iktidara taşıma gayesi olmayanların İYİ Parti’ye laf söylemesini anlamlandıramadığını belirterek Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti)’nin daha önce her türlü Milliyetçiliği ayaklar altına aldığını söylediğine dikkat çekti.
“GÜNDEMİ DEĞİŞTİRMEYE ÇALIŞIYORLAR”
İYİ Parti İl Başkanı Yavuz Erkmen, MHP Merkez İlçe Başkanı Süleyman Erbay’a sert sözlerle yüklenerek, “Geçmişteki siyasi görüşleri ne olursa olsun İYİ Parti yeni bir partidir. Kuruluşunda herkes gömleğini çıkarmadan İYİ Parti gömleği giymesi istenmiştir. MHP’liler söyleyecek bir şey yok. Ancak beklentisi olmayıp AK Parti’nin yanında duranlara Milliyetçiliği hatırlatmak lazım. AK Parti; ‘Milliyetçiliği ayaklar altına alırız.’ demişti.  Bunları hatırlatmak lazım. Ülkücülük kimsenin tekelinde değildir. Ülkücü; ülkesinin,  milletinin ve devletinin bölünmez bütünlüğü için ‘Hedefi’ olan kişidir. Milliyetçiliği iktidara taşıma anlamında bir iddiası olmayanların İYİ Parti gibi iktidarı hedefleyen bir partiye laf söylemeleri mümkün değildir. Bu çıkışların gayesi Zonguldak’ta ki gündemi değiştirmektir. Gerek Hamdi Uçar’ın gerekse Süleyman Erbay’ın çıkışları Zonguldak’ta gündemi değiştirmektir. Hangi yöne çekmek isterlerse istesinler TTK’nın geleceği ile ilgili soruya cevap arıyorum. Gündemi değiştiremezler.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ERKMEN,, ATEŞ, PÜSKÜRDÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı