google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
03 Haziran 2020 - Çarşamba 16:44 Bu haber 2489 kez okundu
 
ERKMEN, EREN’E HATIRLATTI
GÜNDEM Haberi
ERKMEN, EREN’E HATIRLATTI

İYİ Parti il Başkanı Yavuz Erkmen, Eren Enerji tarafından Zonguldak’a yapılmasını düşündüğü yatırımları hatırlattı.

Eren Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Eren’in 21 Aralık 2003 tarihinde Ekonomist Dergisi’ne verdiği röportajda da belirttiği gibi yerli kömüre destekleme, 200 milyon dolarlık kağıt fabrikası, bir konfeksiyon fabrikası ile 5 bin kişiye istihdam sözlerini gündeme taşıyan İYİ Parti il Başkanı Erkmen, verilen sözlerin yerine getirilmediğini söyledi.

“Verilen sözler neden tutulmuyor” şeklinde bir hatırlatmada bulunan, İYİ Parti İl Başkanı Yavuz Erkmen, “Yoksa sadece santral yaptık gerisine karışmayız mı deniyor” diyerek şu ifadelere yer verdi.

“BU DEMECİ  VERENLER ŞİMDİ NEREDE, ARIYORUZ”

“Zonguldak'ta: *Yılda 1,2 milyon ton kömür tüketecek santral kuracağız, böylelikle yerli kömür üretimini destekleyeceğiz.

*200 Milyon dolarlık kâğıt fabrikası kuracağız.

*Bir Konfeksiyon Fabrikası kuracağız.

*Toplam 5 bin kişi istihdam edeceğiz.  Bunu bize ve kamuoyuna söyleyen, basına demeç̧ veren kişi Eren Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Ahmet Eren.

O halde sormak hakkımız Eren Holding toplamda 5 bin kişilik istihdamı sağladı mı?

Ne zaman sağlayacak? Bugün bünyesinde Zonguldak'ta kaç̧ kişi çalışıyor? Yoksa sadece santral yaptık gerisine karışmayız mı deniyor. Bölge insanı olarak özellikle emek yoğun sektör olan ve işsizliğe ufakta olsa katkıda bulunacak konfeksiyon fabrikası ne zaman kurulacak? Verilen sözler neden tutulmuyor diye sormak bölgemizin hakkı değil mi?  Gelin birlikte yalnız kendini düşünme verdiğiniz sözleri tutun, bölgeyi düşünün diye Eren Holdinge sürekli bu soruları sorup sözlerini yerine getirince ye kadar sormaya devam edelim.” dedi.

Zonguldak Çatalağzı bölgesinde özellikle enerji alanında ciddi yatırımı bulunan Eren Enerji’nin, İYİ Parti il Başkanı Yavuz Erkmen’in bu hatırlatmasına cevap vermesi beklenirken, Ekonomist Dergisi’nde yayınlanan haberin başlığında ise “Eren Holding yeni yatırımlarının merkezi olarak Zonguldak’ı seçti”, “Zonguldak için yeni umut” ana başlığı ile verilmişti.

Haber : Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: ERKMEN,, EREN’E, HATIRLATTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı