0
Haber Detayı
31 Mart 2018 - Cumartesi 07:36 Bu haber 7799 kez okundu
 
Eski Vali Yardımcısı kitaplarını imzalayacak
Kentimizde uzun dönem vali yardımcılığı yapan Dağıstan Kılıçaslan ZOKEV’in konuğu olarak Zonguldak’a gelerek kitaplarını imzalayacak
KÜLTÜR Haberi
Eski Vali Yardımcısı kitaplarını imzalayacak

Uzun yıllar Zonguldak’ta vali yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra 2003 yılında Eskişehir’e atanan Dağıstan Kılıçaslan 54. Kütüphanecilik Haftası etkinlikleri kapsamında Zonguldak’a geliyor. Zonguldak Kültür ve Eğitim Vakfı (ZOKEV)’nın konuğu olarak kente gelen Kılıçaslan, 31 Mart Cumartesi günü 15.00’de kendisiyle düzenlenen söyleşiye katılacak. Kılıçaslan, TMMOB Maden Mühendisleri Odası lokalinde yapılacak söyleşinin ardından yayımladığı 7 kitabı okurlarına imzalayacak. Görev yaptığı sırada kültür-sanata gösterdiği yakın ilgiyle tanınan eski vali yardımcısı, bu vesile ile Zonguldak’taki dostlarıyla hasret de giderecek.


DAĞISTAN KILIÇASLAN KİMDİR
Dağıstan Kılıçaslan 1951 yılında Yozgat’ta doğdu. 1973 yılında Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdi. Bir yıl İçişleri Bakanlığında çalıştıktan sonra Kaymakamlık sınavını kazanarak idare mesleğine başladı. Altı ilçede kaymakamlık yaptı, 1993 yılında Adana Vali Yardımcılığına atandı. Sırasıyla Zonguldak, Eskişehir Kocaeli ve Tekirdağ’da vali yardımcısı olarak görev yatıktan sonra 2015 yılında emekli oldu.  Kılıçaslan evli ve dört kız çocuk babasıdır. Şiirleri çeşitli tarihlerde Türk Edebiyatı Dergisi, Türk Dili, Erciyeş, Söylev ve İdarecinin Sesi gibi dergilerde yayınlandı. "Bir Avuç Şiir Demeti Ellerimde” isimli şiiri 8. Altınkoza Kültür-Sanat festivalinde mansiyon kazandı. “Son Güneş" isimli şiir kitabı Ankara-Akdağ Vakfı şiir yarışmasında ikincilik ödülünü aldı. Dört şiiri bestelendi ve TRT repertuarına alındı.
Haber Merkezi

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eski, Vali, Yardımcısı, kitaplarını, imzalayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı