Haber Detayı
17 Nisan 2015 - Cuma 10:18 Bu haber 4483 kez okundu
 
Eskrim Nefesleri Kesti
Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Üniversiteler Arası Eskrim Şampiyonası Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ)’nde başladı. 37 üniversiteden 400’e yakın sporcunun katıldığı şampiyonanın ilk gününde performanslar nefesleri kesti.
SPOR Haberi
Eskrim Nefesleri Kesti

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun düzenlediği Üniversiteler Arası Eskrim Şampiyonası 16-18 Nisan 2015 tarihleri arasında BEÜ Farabi Kampüsü Spor Salonu’nda geçekleşecek. Dün başlayan şampiyonaya 37 üniversiteden 400’e yakın sporcu katıldı.
Kadın ve erkek takımların mücadele ettiği müsabakalar dün saat 9:30’da başladı. Flöre, epe ve kılıç adı verilen üç silahla ve altı branşta gerçekleşen müsabakalar ilk olarak Erkekler Kılıç Ferdi kategorisi karşılaşmaları ile başladı. 
Müsabakalar başlamadan önce şampiyona hakkında bilgi veren Türkiye Üniversiteler Sporları Federasyonu Zonguldak Temsilcisi Halim Şener, Zonguldak’ın şampiyonalar sayesinde 3 günlük bir heyecan yaşayacağını söyledi. Beklediklerinden fazla katılımın sağlandığını belirten Şener, müsabakaların üç gün süreceğini ve müsabakaların oldukça heyecanlı geçeceğini ifade etti. Fadime YILMAZ ELMA

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eskrim, Nefesleri, Kesti,
Yorumlar
Haber Yazılımı