İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
6. Fiziksel Kimya Kongresi başladı
Haber Detayı
15 Mayıs 2017 - Pazartesi 18:36 Bu haber 6179 kez okundu
 
Esnaf Kefalet Kooperatifinden müjde
“KOSGEB kredisi kullananlarda kooperatiften kredi çekebilecekler”
EKONOMİ Haberi
Esnaf Kefalet Kooperatifinden müjde

Özel Haber: Seda FİDAN

  • Zonguldak Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ercan Şehri, KOSGEB kredisi kullandığı için kooperatif kredisi kullanamayanlarla ilgili müjde verdi.
  • Hükümetin esnaflara yönelik faizsiz KOSGEB kredisi kullananlarla ilgili kooperatife genelge geldiğini belirten Zonguldak Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ercan Şehri, KOSGEB kredisi kullandığı için kooperatif kredisi kullanamayanların önünün açıldığını, bundan böyle kooperatif kredilerini de kullanabileceklerini açıkladı.

**********************************************************************************

Zonguldak Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ercan Şehri, KOSGEB kredisi kullandığı için kooperatif kredisi kullanamayanlarla ilgili müjde verdi.

Zonguldak Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ercan Şehri; “Daha önceden KOSGEB kredisi alanlar bizden kredi alamıyorlardı. Şimdi KOSGEB kredisi alanlar bizden kredi alabilecekler. Bakanlığımız bununla ilgili kooperatiflere genelge gönderdi. KOSGEB kredisi alanlar artık kooperatifin 100 bin TL kredisinden de faydalanabilecek. Bu çok iyi oldu. Çünkü çoğu arkadaşımız KOSGEB kredisi kullandığı için kooperatif kredisini almamıştı. Ama onların paraları duruyor. Gelip kooperatifimizden kredilerini alabilirler. KOSGEB kredisi kullananların 3 sene eli kolu bağlıydı. Bizim kredilerimizden 3 sene faydalanamıyorlardı. Bu genelge ile 3 sene bekleme zorunluluğu ortadan kalkmış oldu. Burası da esnafa lazım. 0.5 faiz oranı ile esnaflarımız 100 bin TL’ye kadar kooperatifimizden kredilerini kullanabilecekler” dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Esnaf, Kefalet, Kooperatifinden, müjde,
Yorumlar
Haber Yazılımı