Haber Detayı
15 Mayıs 2017 - Pazartesi 18:37 Bu haber 5741 kez okundu
 
“FETÖ GRUBUNUN ADAY ÇIKARMA ÇALIŞMALARI VARDIR”
MHP Merkez İlçe Başkanı Niyazi Kıransoy, MHP İl Başkanı Hamdi Ayan’a destek verdi
SİYASET Haberi
“FETÖ GRUBUNUN ADAY ÇIKARMA ÇALIŞMALARI VARDIR”

Özel Haber: Seda FİDAN

  • MHP Merkez İlçe Başkanı Niyazi Kıransoy tamamlanan ilçe kongrelerini değerlendirerek, MHP’nin il kongresine hazır olduğunu belirtti.
  • MHP İl Başkanı Hamdi Ayan’ın; “Karşıma aday çıkıyorsa mutlaka o bir cemaat destekli olur” açıklamasını değerlendiren MHP Merkez İlçe Başkanı Niyazi Kıransoy; “600 delegenin desteği ile mevcut İl Başkanı Hamdi Ayan’a desteğini açıklayan 8 ilçe başkanına rağmen adaylık çalışması yapanlar MHP’nin dışında iradedir. Böyle bir çalışma olduğunu gözlemlediğimiz için bu açıklamayı yaptık. FETÖ grubunun aday çıkarma çalışmaları var” dedi.
  • Referandum seçimlerinde Hayır kampanyası yapanların MHP ile ilişkisi olmadığını belirten MHP Merkez İlçe Başkanı Niyazi Kıransoy; “MHP’nin karşısında Hayır bloğunda CHP ile İşçi Partisi ile PKK ile PYD ile FETÖ ile aynı paralelde hareket etmiş, aynı kampanyaları yürütmüş insanlardır. MHP ile de uzaktan yakından ilişikleri yoktur” dedi.

 

*******************

 

“İL KONGRESİNE HAZIRIZ”

MHP Merkez İlçe Başkanı Niyazi Kıransoy tamamlanan ilçe kongrelerini değerlendirerek, MHP’nin il kongresine hazır olduğunu belirtti.

8 ilçe kongrelerini tamamlayarak İl Kongresine hazır olduklarını belirten MHP Merkez İlçe Başkanı Niyazi Kıransoy; “MHP 8 ilçesinde kongrelerini tamamlayıp il kongresine hazır hale gelmiştir. 21 Mayıs’ta da Allah’ın izni ile 41 ilde olduğu gibi Zonguldak’ta da kongremizi yapacağız. Kongremizin Zonguldak’ımıza, ülkemize ve partimize hayırlar getirmesini diliyorum. Bütün Zonguldak halkını da kongremize davet ediyorum.

“AYAN’IN KARŞISINA ADAY ÇIKARACAK OLANLAR, MHP’NİN İRADESİNİN DIŞINDA HAREKET EDENLERDİR”

MHP İl Başkanı Hamdi Ayan’ın; “Karşıma aday çıkıyorsa mutlaka o bir cemaat destekli olur” açıklamasını değerlendiren MHP Merkez İlçe Başkanı Niyazi Kıransoy; “Biz kongremizi yaptıktan sonra 8 ilçe başkanı bir araya geldik. Yaptığımız istişare sonrasında İl Başkanımız Hamdi Ayan’ın bir dönem daha il başkanı seçilmesinin doğru olacağını ve adayımızın Hamdi Ayan olmasının gerektiği kararına vardık ve açıklama yaptık. 8 ilçe başkanımız istisnasız Hamdi Ayan’ın başkanlığında yola devam etme kararlılığındadır. 8 ilçe başkanı 600 delegenin tamamını temsil eden başkanlardır. Bunun dışında aday olmak isteyen irade Milliyetçi Hareket Partisinin iradesinin dışında bir irade olmalıdır diye düşündüğümüz için böyle bir açıklama yapıldı. Böyle bir çalışmanın var olduğunu gözlemliyoruz. Bir netice alabileceklerini zannetmemekle birlikte böyle bir çalışma vardır” dedi.

“REFERANDUM SÜRECİNDE MHP’NİN KARŞISINDA CHP, İŞÇİ PARTİSİ, PKK, PYD, FETÖ İLE HAYIR KAMPANYASI YAPANİNSANLARIN MHP İLE DE UZAKTAN YAKINDAN İLİŞİKLERİ YOKTUR”

Referandumda MHP’de ortaya çıkan bölünmenin İl kongresinde etkisinin ne olacağı ile ilgili konuşan MHP Merkez İlçe Başkanı Niyazi Kıransoy; “MHP ülküdaşlık hukuku ile birbirine bağlı insanların oluşturduğu bir partidir. Netice itibariyle ülküdaşlık hukuku içinde bölünme söz konusu olamaz. MHP’li olduğunu söyleyip 1 Kasım seçimlerinde MHP ile yollarını ayıran, başka partilere çalışan ve MHP’ye oy vermeyen insanlar bizim için zaten artık MHP’li değillerdir. Bunlar referandum sürecinde de MHP’nin karşısında Hayır bloğunda CHP ile İşçi Partisi ile PKK ile PYD ile FETÖ ile aynı paralelde hareket etmiş, aynı kampanyaları yürütmüş insanlardır. MHP ile de uzaktan yakından ilişikleri yoktur. Kampanya yapanlar için bunu konuşuyorum. Milli hassasiyetlerinden dolayı, bizim iyi anlatamadığımızdan dolayı hayır diyen insanlar bizim arkadaşlarımızdır. Onlarla bir sıkıntımız yoktur. Zaman içerisinde anlatamadığımız şeyleri daha iyi anlatırız yine aynı hedeflerde buluşuruz. Bunlarda zaten siyasi parti ayrımı yapıldığında MHP’ye oy verirler en az benim kadar MHP’lidirler, ülkücüdürler” dedi.

“BİZİM TERCİHİMİZ SAYIN DEVLET BAHÇELİDİR”

MHP Kurultayı ile ilgili konuşan Kıransoy; “Genel Merkez Kongremiz Merkez Yürütme Kararı ile belirlenmiştir. 18 Mart 2018 tarihinde yapılacaktır. Bizim şu aşamadaki tercihimiz Devlet Bahçeliden yanadır. Ama tabi MHP demokrasiyi özümsemiş bir harekettir. Ülkücülük ile demokrasi bizim anlayışımıza göre ikiz kardeştir. Bizim kongrelerimiz hep çok adaylı olmuştur. Meşru zeminde aday çıkanla ilgili bir sıkıntımız olmamıştır” dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “FETÖ, GRUBUNUN, ADAY, ÇIKARMA, ÇALIŞMALARI, VARDIR”,
Yorumlar
Haber Yazılımı