İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
OTOMOBİL MOTOSİKLETE ÇARPTI
OTOMOBİL MOTOSİKLETE ÇARPTI
Haber Detayı
15 Mayıs 2016 - Pazar 13:34 Bu haber 3616 kez okundu
 
FİZİKSEL ENGELLİLER KAHVALTIDA BULUŞTU
Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Fiziksel engelliler Derneği tarafından düzenlenen kahvaltıda ilçe protokolü ile fiziksel engelliler ve aileleri bir araya geldi.
GÜNDEM Haberi
FİZİKSEL ENGELLİLER KAHVALTIDA BULUŞTU

Kdz. Ereğli Fiziksel engelliler Derneği tarafından Kırmacı Mahallesi’nde bulunan dernek binası bahçesinde kahvaltı düzenledi. Kahvaltıya Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Karadeniz bölge ve Garnizon Komutanı Tuğ Amiral Hasan Doğan, İlçe Emniyet Müdürü Fahri Küçük, MHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Talat Şeker, fiziksel engelliler ve aileleri katıldı.
KAYMAKAM MADENOĞLU BELEDİYE VE HALK OTOBÜSLERİ KOOPERATİFİNİ UYARDI
Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu engelliler ve aileleri ile düzenlenen kahvaltıda bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Kdz. Ereğli Belediyesi ile Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Yönetimi’ne sitem etti. Madenoğlu konuşmasında “Belediyemiz, derneklerimiz, rehabilitasyon merkezlerimiz ve kaymakamlığımız elimizden geleni yapmanın gayreti içerisindeyiz. Şu anda yaşlılarımız ve engellilerimizle alakalı yaklaşık 100 kişiye evde bakım hizmetimiz devam etmektedir. Geçtiğimiz günlerde engellilerimize at ile terapi hizmetimiz olmuştur. Belediyemizin hizmetlerini belediye başkanımız anlattı. Yalnız burada şunu söylemek istiyorum. Sözüm hem ilgili derneklere hem de sayın belediye başkanımızadır. Bilindiği üzere 65 yaş üzeri ile engelli vatandaşlarımıza, şehit yakınları ve gazilerimize, resmi üniformalı, polis asker, gümrük muhafaza ve orman muhafaza memurları gibi. İlçemizde yazışmalarımıza rağmen, devletimiz her ay araç başına 600 TL ödemeye yapmayı kabul etmesine rağmen, maalesef burada belediyemizin sözleşme yaptığı ilgili kooperatifin bu konuda vatandaşlarımızı tatmin edecek şekilde bir uygulama içerisinde yeteri kadar olmadığını görememekteyiz” dedi.
“ENGELLİLERE HİZMETLERİMİZ DEVAM EDECEK”
Kdz. Ereğli Belediyesi’nde görev yaptığı iki yıl içerisinde engellilere yönelik güzel çalışmalar yaptıklarını anlatan Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, bundan sonraki görev süresi içerisinde de talep edilen istekleri yerine getireceğini söyledi. Göreve geldiğinde eski belediye binasında asansör olmadığı için engelliler makama gelemeyince kendisinin aşağı inip görüşme yaptığını dile getiren Uysal, asansörlü olan yeni belediye binasına geçtiklerinde bu sorunu ortadan kaldırdıklarını ifade etti. Ereğli’de oturarak voleybol takımı ve engelli folklor ekipleri kurduklarını belirten Uysal, sahil bandına ise akülü sandalyeler için şarj yerleri yaptıklarını vurguladı.
2 BİNİN ÜZERİNDE KİŞİYE HİZMET VERİYORUZ
Kdz. Ereğli Fiziksel engeliler Derneği Başkanı İsmail Şentür’de konuşmasında ilçede 2 binin üzerinden kişiye hizmet verdiklerini söyleyerek, çalışmalarında kendilerine destek veren kurum ve kuruluşlara teşekkür etti. Yapılan konuşmaların ardından Fizksel Engelliler Derneği bünyesinde faaliyet gösteren tekstil atölyesi kursiyerleri çalışmalarından ötürü Fiziksel engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk’e teşekkür etti.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: FİZİKSEL, ENGELLİLER, KAHVALTIDA, BULUŞTU,
Yorumlar
Haber Yazılımı