0
Haber Detayı
09 Ağustos 2018 - Perşembe 20:02 Bu haber 2548 kez okundu
 
Geldi: Derdimiz daha güzel hizmetler
AK Parti Genel merkezi tarafından Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde gerçekleştirilen Yerel Yönetimler istişare toplantısının Zonguldak ayağı gerçekleştirildi.
SİYASET Haberi
Geldi: Derdimiz daha güzel hizmetler

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Geldi tarafından yapılan toplantıya; AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan, İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, Zonguldak Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Abdullah Karagüzel, Kadın Kolları Başkanı Züleyha Yazıcı Arıman, Gençlik Kolları Başkanı Burhan Onuk ile AK Partili ilçe ve belde belediye ve ilçe başkanları katıldı. 
Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti il Başkanı Zeki Tosun, “Bugün aramızda çok kıymetli başkanımız var, daha önce de iki kez toplantı yapmıştık. Bugün bir toplantı daha yapacağız öncelikle 24 Haziran seçimlerini hep beraber iyi bir şekilde tamamladık, onun için tekrar teşekkür ediyoruz verdiğiniz emekler için. Şimdi de önümüzde yerel seçimler var. Bunların çalışmaları ile ilgili bir çalışma olacak, Sayın Başkanımız bizlerle beraber 2 gündür takip ediyoruz. Kastamonu, Bartın, Karabük daha önceki haftalarda da Doğu Karadeniz’de bu toplantıları yaptı. Ben öncelikle kendilerine hoş geldiniz diyorum” dedi.
GELDİ: 24 HAZİRAN SEÇİMLERİ BİLDİĞİNİZ GİBİ ÜLKEMİZDE YENİ BİR MİLAT
AK Parti Yerel yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Geldi ise yaptığı konuşmada, 24 Haziran seçimleri ile birlikte Türkiye’de yeni bir hükümet sistemi ile birlikte yeni bir dönem başladığını kaydederek, “24 Haziran seçimleri bildiğiniz gibi ülkemizde yeni bir milat,  24 Haziran seçimleri sonrası ilk defa Türkiye Cumhuriyeti tarihinde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçti. 24 Haziran seçimleri ile yine ilk defa yasama ve denetim meclisi seçildi. İktidar yetkisini elinde bulunduran değil, yasama ve denetim Meclisi olarak seçildi. İktidar yetkisini millet Cumhurbaşkanı’na devretti ve dolayısıyla yeni bir sisteme geçtik. Bu seçimlerde başta Zonguldak il ve ilçe teşkilatlarımız, kadın ve gençlik teşkilatlarımız, il genel meclisi üyelerimiz, Belediye meclisi üyelerimiz tabi ki başta Belediye başkanlarımız herkes elinden geleni yaptı ve bu süreçte çok büyük katkılarda bulundular. Zonguldak’ımıza, bütün teşkilatlarımıza ve seçilmişlerimize candan teşekkür ediyorum.
AK Parti Yerel Yönetimler başkanlığı olarak seçimden sonrası değerlendirme toplantıları yaptık. Cumhurbaşkanımızın yeni Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile ilgili hep beraber attıkları reform adımlarını izledik ve süreç başladı.


Biliyorsunuz Belediye başkanlarımız için bir seçimler bittiğinde öbür seçimlerin başladığıdır aslında. Yani Belediye başkanı için aslında 30 Mart 2014 tarihi itibariyle 2019 seçimlerinin startı verilmiştir. Yeni bir şey değil aslında. Ama biz bu seçimlerden alınan cevap ve mesajları değerlendirmek suretiyle bütün belediye başkanlarımızı ve Teşkilatlarımızı yerinde dinlemek suretiyle 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak seçimlerle ilgili sürece katkıda bulunmak, daha güzel hizmetler sunmak, milletin gönlünde taht kuracak hizmetler sunmak için neler yapabilirizi masaya yatıracağız. Bu anlamda ortak toplantının akabinde Belediye başkanlarımızla, ilçe başkanlarımızla, yerel yönetimler başkanlarımızla, il genel meclisi başkanımızla ve Belediye Meclisi grup başkanızla, il genel meclisi üyelerimizle birebir görüşmelerde bulunacağız. Derdimiz Zonguldak’ta daha güzel hizmetleri nasıl yaparız, milletin gönlüne giden yolu nasıl elde ederiz. Bu anlamda karşılıklı istişarelerde bulunacağız. Doğu Karadeniz’i bitirdik, sonra Orta Karadeniz’i bitirdik Batı Karadeniz’de dün Kastamonu, Karabük ve Bartın toplantılarımızı icra ettik, bugün de Zonguldak’ı icra ettik, yarın da inşallah Düzce ve Bolu toplantılarını yaparak sonlandırmış olacağız, 18 vilayetimizdeki toplantıları. Daha önce biz Belediyelerimizi bir fiil yerinde ziyaret etmiştik bu toplantılar il başkanlığımızda yapılıyor ortak toplantı şeklinde. İnşallah 31 Mart 2019 seçimleri ülkemiz için, milletimiz için daha güzel gelişmelerin habercisi olur bugünden bu toplantıların başlangıcı olacaktır inşallah” diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Geldi başkanlığında yapılan toplantıda, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimler öncesinde Belediye başkanları, İl Genel ve Belediye Meclis üyelerinin yapacakları çalışmalar hakkında fikir alış verişinde bulunulduğu öğrenildi.

Çetin ÖZDEMİR  

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Geldi:, Derdimiz, daha, güzel, hizmetler,
Yorumlar
Haber Yazılımı