Haber Detayı
20 Nisan 2015 - Pazartesi 18:28 Bu haber 3852 kez okundu
 
GELENEKSEL ÖĞRETMEN SEMPOZYUMUNUN 12. SİNİ DÜZENLENDİ
TED Kdz.Ereğli Koleji Vakfı Özel Okullarının 18 Nisan Cumartesi günü düzenlediği “Hızla Değişen Dünyanın Öğretmeni Olmak” temalı 12. Geleneksel Öğretmen Sempozyumu yoğun ilgi ve katılımla gerçekleşti.
EĞİTİM Haberi
GELENEKSEL ÖĞRETMEN SEMPOZYUMUNUN 12. SİNİ DÜZENLENDİ


TED Kdz.Ereğli Koleji Vakfı Özel Okulları Koordinatörü ve Lise Müdürü Sayın Abdurrahman Tülüce’nin açılış konuşmasında gelişen teknoloji çağında genç beyinlere hitap eden öğretmenlerin kendilerini sürekli olarak yenilemesi gerektiğine vurgu yaparak, 
“ Günümüzde öğretmenler, hızla değişen dünyada sürekli yeni güçlerle karşı karşıya kalmaktadır. Değişen öğretim programları, eğitim ve öğretimde sürekli gelişen yaklaşımlar, yeni teknolojiler ve öğrenci kitlesinin özelliklerinin değişmesi öğretmenlerin de sürekli olarak bilgi ve becerilerini geliştirmelerini gerektirmektedir. Tüm bunlar dikkate alarak biz öğretmenler hızla değişen dünyanın öğretmeni olup, dünyayı değiştiren nesiller olacağız.” dedi.  Sempozyum açılış konuşması sonrası Kayhan Karlı’nın “21.yüzyıl Öğrenme ve Öğretme Becerileri” konulu ortak oturumu ile ilerledi. Birçok ünlü akademisyenin birbirinden farklı 20 ayrı konunun, aynı anda 10 farklı oturum ile öğretmenlere sunulduğu Sempozyum heyecanlı oturumlarla gün boyu devam etti ve merkezi salonda Eğitim Uzmanı Sayın Süleyman Beledioğlu’nun “Zeki Çocuk” konulu sunumunun yer aldığı ortak oturum ile tamamlandı.

500 ÖĞRETMEN TED KOLEJİNDE BULUŞTU 
Sempozyum’un kültürel tadı ise okulumuz müzik öğretmenleri tarafından hazırlanan, yaklaşık 30 öğrenci tarafından sahnelenen Özel Bando show ve gitar dinletisi ile oluşturuldu. 
İstanbul, Ankara, Sivas, Zonguldak, Karabük, Ereğli, Alaplı ve Akçakoca’dan gelen yöneticiler, öğretmenler, eğitim fakültesindeki öğrenciler den oluşan ortalama 500 kişilik topluluk TED Kdz. Ereğli Kolejinin 12. Geleneksel Öğretmen Sempozyumu’nda bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadılar.
TED Kdz. Ereğli Koleji Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri Sayın Dr. İbrahim Kayhan ve Av.Kaan Fidan misafirlere içeriğinde Ereğli’ye özgü hediyelerin vermesi ile 6 aydır planlanan etkinlik yerini bir sonraki yıla yani 13. Yılın planına bıraktı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TED
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
GELENEKSEL ÖĞRETMEN SEMPOZYUMUNUN 12. SİNİ DÜZENLENDİ
GELENEKSEL ÖĞRETMEN SEMPOZYUMUNUN 12. SİNİ DÜZENLENDİ
GELENEKSEL ÖĞRETMEN SEMPOZYUMUNUN 12. SİNİ DÜZENLENDİ
Yorumlar
Haber Yazılımı