Haber Detayı
15 Mayıs 2019 - Çarşamba 12:44 Bu haber 3960 kez okundu
 
GENÇLİK HAFTASI TÖRENLE BAŞLADI
SPOR Haberi
GENÇLİK HAFTASI TÖRENLE BAŞLADI

Milli Mücadele’nin 100. Yılı etkinlikleri ve Gençlik Haftası kapsamında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Valilik binası önünde yer alan Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu. Saat 10.00’da gerçekleştirilen törene Gençlik ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Harun Akgül, Spor Şube Müdürü Gazel Güven, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Sicil lisans Şefi Erol Pesen, Antrenörler, sporcular ve öğrenciler katıldı.

Valilik önündeki program Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel’in çelenk sunumu ile başladı. Sonrasında gerçekleştirilen saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Bayrağın göndere çekilmesinin ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma gerçekleştirdi.

“TÜRK GENÇLİĞİ KENDİNİZE DUYULAN GÜVENİ ASLA BOŞA ÇIKARMAYACAK”

Yüksel yaptığı konuşmada, “Her yıl tüm yurtta düzenlenen Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın içinde yer alan Gençlik Haftası kutlamalarının bir yenisini daha gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün milli duygu ve düşüncelerle Samsun’a attığı ilk adım Türk Milleti’nin bağımsızlığını kazanmada ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması yolunda atılan en önemli adımdır. Türk gençliği ecdadından aldığı ilhamla Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşıyacak, Dünya’ya örnek olacak ve milletçe hepimizi gururlandıracak çalışmalara imza atacak kudrete ve vizyona sahiptir. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ‘Milletin bağrından temiz ve kuvvetli bir nesil yetişiyor. Bu eseri onlara bırakacağım ve gözüm arkada kalmayacak’ sözüyle Türk Milleti’ne ve siz gençlere güveninin tam olduğunu belirtmektedir.  Türk gençliği olarak sizler kendinize duyulan güveni asla boşa çıkarmayacak,  Atatürk’ün emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’ne ve Türk Milleti’ne karşı görev ve sorumluluklarınızı en güzel şekilde yerine getireceğinize inancımız sonsuzdur. Bu vesile ile Gençlik haftanızı kutluyor, hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.” İfadelerine yer verdi.

Hakan Yüksel’in ardından kürsüde konuşan Gençlik Merkezi üyesi Efe Eliyazıcı ise birlik ve beraberliğin önemine değinerek, gençler olarak her zaman ülkenin savunucuları olacaklarına dikkat çekti.

Efe Eliyazıcı’nın konuşmasının ardından tören sona erdi.

Haber: Fadime YILMAZ ELMA

Kaynak: Editör:
Etiketler: GENÇLİK, HAFTASI, TÖRENLE, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı