Haber Detayı
15 Nisan 2015 - Çarşamba 20:50 Bu haber 4205 kez okundu
 
Güneşin tadı kursakta kalmasın
Mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklıklarının yükselmesiyle birlikte şehirde adeta yaz havası yaşanırken, deniz havası almak ve çocuklarıyla güneşli havalarda vakit geçirmek isteyenler soluğu sahilde alıyor. Ancak sahil bandında bulunan korkulukların arasına yerleştirilen ışıklandırma sisteminin kırık ve hasarlı olmasıysa istenmeyen kazalara davetiye çıkarıyor.
YAŞAM Haberi
Güneşin tadı kursakta kalmasın

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerine dönmesini fırsat bilen vatandaşlar, güneşin tadını çıkartmak için sahile akın etti. Hava sıcaklıklarının 17 dereceye kadar yükseldiği kentte, bahar havasının tadını çıkartmak isteyen vatandaşlar, aileleri ve çocuklarıyla soluğu sahilde alıyor. Fakat sahil bandında bulunan korkulukların arasına yerleştirilen aydınlatma lambalarının birçoğunun kırık, eksik ve hasarlı oluşu çocuğuyla sahile inen vatandaşlar için tehlike yaratıyor. Yıllar önce göze hitap etmesi amacıyla korkuluklar arasına konulan aydınlatma lambalarının bakımsızlıktan çürümesi ve kırılmasıyla, küçük çocukların geçebileceği boşluklar oluşturmasına tepki gösteren vatandaşlar, yetkililerden soruna çözüm bulmasını istiyor. Elektrik kablolarının da dışarıda olduğunu kaydeden vatandaşlar olası tehlikelere karşı yetkililerin önlem almasını istiyor. Bakımsızlıktan çürüyen ve eksilen ışıklandırma lambalarının yerine yenilerinin konulması gerektiğini ifade eden Rahim Kartal, çocukların denize düşebileceğine dikkat çekerek, “Aradaki boşlukların yerine ya yenileri konulmalı ya da başka bir şeylerle doldurulmalı. Çünkü bu boşluklar küçük çocukların denize düşebileceği genişlikte. Allah korusun, çocuğunuzu gezdirirken elinizden biran kaçırsanız, başınıza hiç istemeyeceğiniz elim bir olay gelir. Bu nedenle yetkililerin burayla acilen ilgilenmesi gerekiyor.. Bunların senelerdir bakımı yapılmıyor, herhangi bir ilerleme kaydedilmedi. Oysaki sahil bandı Zonguldaklıların eğlenebileceği tek yer” dedi.

Güneşli havaların tadını çıkarmak için torunuyla sahilde gezintiye çıkan Seyhan Çoban ise, “Antalya’dan Zonguldak’a çocuğumu ve torunumu görmeye geldim. Hava sıcaklıkların yükselmesini fırsat bilerek sahile gezmeye geldik. Burada bulunan korkuluklar çocuklar için gerçekten tehlike yaratıyor. Bariyerlerin çoğu kırılmış ve çürümüş, yetkililerin biran önce bunları düzeltmesi gerekiyor. Ayrıca ışıklandırma sistemlerinin içindeki kablolar da dışarıya çıkmış, yine çocuklarımız için sakıncalı sonuçlar doğurabilir. En kısa sürede gerekli önlemler alınmalı” diye konuştu.

Çocuğuyla birlikte sahilde yürüyüşe çıkan Aytekin Kerezoğlu ise, “Havalar ısınmaya başlayınca vatandaşlar aileleri ve çocuklarıyla sahile akın etmeye başladı. Açıkçası Zonguldak’ta başka gidebilecek pek bir yer de yok, o nedenle yetkililerin burayı değerlendirmesi gerekiyor. Havalar artık daha da ısınacak, çocuklarımızla yine sahile geleceğiz, bariyerlerin bakımı biran önce yapılsa çok daha iyi olur. Kimse çocuğunun denize düşmesini istemez. Eksiklerin tamamlanması için de bir çocuğun denize düşmesi mi gerekiyor?” ifadelerini kullandı.
Göksu Bayram

Kaynak: Editör:
Etiketler: Güneşin, tadı, kursakta, kalmasın,
Yorumlar
Haber Yazılımı