Haber Detayı
17 Şubat 2020 - Pazartesi 15:32 Bu haber 1603 kez okundu
 
GÜNEYDEN PULAT'A ALTIN ÖĞÜTLER
SİYASET Haberi
GÜNEYDEN PULAT'A ALTIN ÖĞÜTLER

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin 16 Şubat Pazar günü yapılan kongrede aday olan ve rakibi Murat Pulat’a karşı seçimi kaybeden Hakkı Güney kongreyi değerlendirdi. “Benim Cumhuriyet Halk Partisinden başka bir yere gitmem mümkün değil, ben siyasi hayatımı partimde noktalarım. Ama şunu da ifade etmek istiyorum; Siyasi baronlara Cumhuriyet Halk Partisinde elimden geldiğince mücadele edeceğim” diyen Güney, Murat Pulat ve ekibinin kendisine ne görev verirse her zaman bu görevi seve seve yerine getireceğini ifade etti. 

“İHTİYAÇLARI OLDUĞU ZAMAN GÖREV YERİNDE OLURUZ” 

Yeni İl Başkanı Murat Pulat’a bazı tavsiyelerde de bulunan Hakkı Güney şunları söyledi;   “İl Kongremizi gerçekleştirdik. Kongremizde 3 arkadaş yarışacaktık ama Turan Oral kongre sabahı adaylıktan çekildi Murat Pulat ile birlikte kongrede yarıştık. Güzel bir kongre oldu demokrasinin bütün örneklerini verdik. Kongremizin sonunda delegelerimizin teveccühü Murat Pulat başkandan yana oldu kendisini kutluyorum ve başarılar diliyorum. Kongremizde belirli noktalarda insanların ilçelerle çalışması oldu, burada alınan sözler vardı ve bu sözlere göre delegeler yönlendirildi. Bizim için önemli olan bundan sonra Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidar yürüyüşünde birlik ve beraberliğimizdir. Ben Hakkı Güney olarak üzerime düşecek görev ne ise yapmaya hazırım. Murat Pulat başkanım mazbatasını aldıktan sonra bir görüşme yaparız ileriki noktalarda ihtiyaçları olduğu zaman görev yerinde oluruz.” dedi.
“SİYASİ BARONLARA ELİMDEN GELDİĞİNCE MÜCADELE EDECEĞİM”
Her zaman CHP’de mücadele etmeye devam edeceğini söyleyen Güney, “Benim Cumhuriyet Halk Partisi’nden başka bir yere gitmem mümkün değil, ben siyasi hayatımı partimde noktalarım. Ama şunu da ifade etmek istiyorum; Siyasi baronlara Cumhuriyet Halk Partisinde elimden geldiğince mücadele edeceğim. Mücadelem bunların üzerine olacak. Cumhuriyet Halk Partisini kullanmaya çalışanlara karşı olacak. Bunun kesin kararını kongre günü verdim. Bundan sonra CHP’nin daha refah, daha aydınlık bir düzeyde örgütlerin daha sistematik şekilde çalışması anlamında bize düşen bütün görevleri de yerine getireceğim.” diye konuştu. 
 

“İLÇE BAŞKANLARIYLA DİYALOGLARINI SAĞLAM YAPMASI LAZIM”

Yeni il Başkanı Murat Pulat’a bazı tavsiyelerde de bulunan Güney şöyle devam etti.  “Ben yönetimin içerisinden seçilip göreve geldim Murat başkanımı delege göreve getirdi. Başkanıma tavsiyem kesinlikle dışarıdan müdahil olacak insanlara partinin il başkanının kendisinin olduğunu söylemesidir. Bu kurultay delegeleri içinde olabilir, yönetim kurulu içinde olabilir. İlçe Başkanlarıyla diyaloglarını sağlam yapması lazım. Gençlik Kolları anlamında bir taban hareketi oluşturduk. Kadın Kollarımız zaten yapılanma içerisinde. Ama başkanımıza özellikle CHP Zonguldak İl Başkanlığının varlığını örgüt içerisinde hissettirmesini söyleyeceğim. Murat Başkanımın örgüt kademelerini bir çatı altında tutması çok önemli eğer bu çatı bozulursa o zaman siyasette biraz zorlanacağını söyleyebilirim. Çünkü ben bunları yaşadım.” dedi.
 

“TURAN ORAL’IN SONUNA KADAR GİTMESİ GEREKİYORDU”

Son güne kadar il başkan adayı olan ve kongre günü adaylıktan çekilen turan Oral’ın sonuna kadar gitmesi gerektiğini vurgulayan Hakkı Güney,  “Turan Oral arkadaşımızın belirli noktada düşünceleri vardı ama bunu sonuna kadar getirmesi gerekiyordu. Aslında aydın, çalışkan, üretken ve Cumhuriyet Halk Partisine çok büyük katkılar verebilecek bir arkadaşımız ama inanın benim seçimi kazanmam veya kaybetmem önemli değil onun anlamında üzüldüm. Çünkü siyasette var olacaksanız siyasette varlığınızı göstermeniz lazım. Son dakikalarda bu varlığınızı geri alırsanız insanların söylem biçimleri değişiyor. O da onun bundan sonraki siyasi hayatında yorar diye tahmin ediyorum.” diye ifade etti.

Haber: Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÜNEYDEN, PULAT'A, ALTIN, ÖĞÜTLER, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı