0
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
ADD’den bahar kahvaltısı
ADD’den bahar kahvaltısı
Haber Detayı
08 Ağustos 2018 - Çarşamba 18:14 Bu haber 2234 kez okundu
 
“HAKEMLER TESTTEN GEÇTİ”
11 Ağustos’ta Başkentte klasman hakem ve gözlemcilerine yönelik yapılacak atletik test ve eğitim öncesi hakemler son kez FİFA atletik test sınavından geçirildi. Zonguldaklı 18 Klasman Hakemi ve 5 Klasman Gözlemcisi 11 Ağustos’ta Ankara’da 12:30’da değişen kurallar, sezon başı talimatlar hakkında eğitim görerek, 17:30’da ise atletik test sınavına girecek. Atletik test sınavını geçemeyen klasman hakemleri ise Ekim ayına kadar görev alamayacak.
SPOR Haberi
“HAKEMLER TESTTEN GEÇTİ”

İl Hakem Kurulu Başkanı Evren Atış ve İl Eğitimcisi Osman Ender Bulut yönetiminde klasman hakemleri başkentte ki zorlu atletik sınav öncesi Karaelmas Kemal Köksal Stadyumunda FİFA atletik test sınavının üçüncüsü yapıldı.  19 Haziran’dan beri yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdüren klasman hakemleri FİFA atletik sınavında gösterdikleri performansla tam not aldı. Karaelmas Kemal Köksal Stadyumunda yapılan FİFA atletik test sınavı sonrasında, İl Hakem Kurulu Başkanı Evren Atış, İl Eğitimcisi Osman Ender Bulut ve Zonguldak Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Üyesi Murat Kaskun klasman hakemlerine tatlı ikram etti. 
“HAKEMLERİMİZE DERNEK BİNAMIZDA EĞİTİMLER VERDİ”
İl Hakem Kurulu Başkanı Evren Atış, hakemlerin tatilde bile çalışmalarına en iyi şekilde devam ettiğini ifade eden Atı, ‘’10 Haziran’da bizim ligler bitmişti zaten. 1 hafta aradan sonra Klasman hakemlerin antrenmanlarını başlatmıştık. Hakemlik zor derler ya hakemlik gerçekten çok zor. İnsanlar ailesinin yanına giderken tatile giderken hakemlerimiz buraya gelerek antrenmanlarını hiç aksatmadılar. Bizde tatile gitmedik normalde benimde tatil hakkım vardı ama kullanmadım. Burada hakemlerle beraber olduk koştuk. İl Eğitimcimiz Osman Ender Bulut yaz boyunca hakemlerimize dernek binamızda eğitimler verdi. Dernek başkanımız ve üyeleri buraya geldiler ve bizlerle beraber oldular. Hem İl Eğitimcimize hem de derneğimize ve çalışanlarına teşekkür ediyoruz.” dedi. 
“HAKEMLERİMİZİ SIKICA HAZIRLADIK”
Zonguldak’ı en iyi şekilde temsil etmeleri için çalıştıklarını söyleyen Evren Atış, ‘’Hafta sonu sezon başı atletik testi için Ankara’ya gideceğiz. Saat 12:30’da Ankara’da eğitimimiz var. Akşam saat 17:30’da atletik testimiz var. Sezon başı atletik testlerimiz zor olur o yüzden hakemlerimizi burada sıkıca hazırladık. Ligler başlayacak hakemlerimiz bu yıl çok iyi seviyeye geldi. 12 hakemimiz terfi etti. Ankara’dan da bizden de 1 hakemimiz terfi edememişti. Hemen hemen büyük illerle yarışıyor seviyeye gelecektik. Zonguldak o seviyeye geldi. Amacımız çıtayı daha nitelikli bir seviyeye taşımak. Sezon başladığında hem Zonguldak amatöründe hem de dışarıya giden hakemlerimiz dışarıda Zonguldak’ı en iyi şekilde temsil etmeleri için çalışıyoruz.” ifadesine yer verdi. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “HAKEMLER, TESTTEN, GEÇTİ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı