HASRET BİTSİN!..
Haber
24 Nisan 2022 - Pazar 13:50 Bu haber 2243 kez okundu
 
HASRET BİTSİN!..
GÜNDEM Haberi
HASRET BİTSİN!..

 

Zonguldak Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapımı yılan hikayesine dönen sahil kıyı düzenlemesi ve sosyal donatılar ile alt yapı ve çevre düzenlemesi 9 Mart 2020 tarihinde ihale edilmiş, 13 Nisan 2020 tarihinde yüklenici firmaya teslim edilmiş ve 550 gün süre verilmişti.

15 Ekim 2021 tarihinde işin tamamlanmış ve teslim edilme süresi dolmasına karşın, COVİD 19 salgını ve bazı aksaklıklar nedeniyle de yüklenici firma 15 Şubat 2022 tarihinde teslim edilmek üzere ek süre talep etmiş ve kabul edilmişti.

Zonguldak halkı bir taraftan COVİD 19 salgını, diğer taraftan sahil düzenleme çalışmalarının tamamlanmaması nedeniyle hata sonları ve tatil günlerinde gezecek, oturacak, sohbet edecek mekanlardan mahrum kalmıştı.

BİR BÖLÜMÜ TAMAMLANDI AMA!

Sahil düzenleme çalışmaları bir taraftan devam ederken, Valilik binası altındaki kısmın tamamlanıp halka açılması ile vatandaşlar tam olarak açılmayan sahilde geziyor, oturup dinlenmeye başlarken, sahilin tamamen ne zaman açılacağı çay bahçelerinin ise ne zaman hizmete gireceği konusunda yetkililerden açıklama bekliyor.

VATANDAŞLAR BAYRAMIN TADINI SAHİLDE ÇIKARDI

Henüz tam olarak açılmayan sahilde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ile bazı etkinlikler sahilde yapılmıştı.

Zonguldak Valiliği ile Belediye işbirliği ile yapılan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerine katılan vatandaşlar çocuklarıyla birlikte hem bayramın tadını çıkardı, hem de sahilde güneşli ve sıcak havanın tadını çıkardılar.

Vatandaşlar bir taraftan iki yıldır devam eden COVİD 19 salgını, diğer taraftan da sahilde devam eden inşaatlar nedeniyle oturup, dinlenecek ve eğlenecek başka bir mekan bulamazken, kısmen de olsa açılan sahilde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu da sahilde yaşadılar.

ÇALIŞMALAR HIZLANSIN İSİTENİYOR

İki yılı aşkın devam eden sahil projesi çalışmaları devam ederken, tamamen ne zaman açılacağı konusu belirsizliğini koruyor.

Vatandaşlar; “İki yıldan beri bir taraftan pandemi, bir taraftan bu çalışmalar nedeniyle Zonguldak gibi bir kentte hafta sonları bile evlerimizden çıkamaz hale geldik. Eskiden hafta sonları bu sahile geliyor eş, dost ve arkadaşlarımızla çay içip sohbet edebiliyorduk. Hem Pandemi, hem de bu inşaatlar nedeniyle eş, dost ve arkadaşlarımızla çay, kahve içip sohbet etmeyi çok özledik. Bu çalışmalar bitse de eski günlerdeki gibi sahile gelip sohbet edebilmeyi çok özledik.” şeklinde düşüncelerini dile getirirken, az bir bölümü kalan sahildeki inşaat çalışmalarının kısa zamanda tamamlanıp, hizmete açılması bekleniyor.

Haber: Çetin ÖZDEMİR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: HASRET, BİTSİN!..,
Yorumlar
Haber Yazılımı