Haber Detayı
23 Nisan 2015 - Perşembe 08:17 Bu haber 4803 kez okundu
 
HDP Zonguldak Milletvekili Adayı Ali Topaloğlu
HDP Zonguldak Milletvekili Adayı Ali Topaloğlu, Zonguldak Emekçi Kadınlar Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti.
SİYASET Haberi
HDP Zonguldak Milletvekili Adayı Ali Topaloğlu

Gerçekleştirilen ziyarette konuşan HDP Zonguldak Milletvekili Adayı Ali Topaloğlu, HDP iktidar olduğu takdirde Kadın ve Gençler Bakanlığı kurmak istediklerini söyledi. 
Topaloğlu: “Öncelikle bizi kabul ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum. İlk ziyaretlerimize daha çok sizlerle yapmayı uygun gördük. Çünkü bir dayanışma içerisindesiniz. Ülkemizde en çok kadınlar şiddete maruz kalıyor.  Kadın cinayetlerinin ülkemizde çok arttığı bir süreçten geçiyoruz. Bu aslında biraz da iktidarın tutumundan kaynaklanan bir sorun diye düşünüyoruz. İktidarın kadınları ötekileştiren bir anlayışla hareket ediyor. HDP seçim bildirgesini açıkladı. HDP iktidar olursa bir Kadın ve Gençler Bakanlığı kurmak istiyoruz. Bu bizim açımızdan son derece önemlidir. AKP İktidarı Türkiye’de toplumu geren bir hale getirdi. Bu seçimlerin çok önemli olduğunu düşünüyoruz ve sizlerin de desteğini, önerilerinizi ve eleştirilerini almak istiyoruz. Sonuçta bu kentte hep birlikte yaşıyoruz. Bu anlamda sizin düşünceleriniz bizim için çok kıymetlidir. Barajı aşacağız gibi gözüküyor. HDP’nin barajı aşmasıyla Türkiye’nin daha da normalleşmesi sağlanabilir. Cumhurbaşkanımız Türkiye’yi çok geriyor. Alışık olmadığımız bir Cumhurbaşkanı portresi çiziyor. HDP barajı aşarsa bunu engelleyebiliriz. Bizde bunun için aday olduk ve elimizi taşın altına koyduk” diye konuştu. 
Zonguldak Emekçi Kadınlar Dayanışma Derneği Başkanı Yüksel Yayla, gerçekleştirilen ziyaretten dolayı HDP Zonguldak Milletvekili Adayı Ali Topaloğlu’na teşekkür etti. Yayla: “Milletvekilliği adaylığınız Zonguldak’ımız ve Ülkemiz için hayırlı olsun. Bizde sizinle aynı duyguları, temennileri paylaşıyoruz. Elini taşın altına koymak çok önemlidir. Bir kadın derneği olarak böyle bir şeyi düşünmeniz bizi sevindirdi.  Her gün kadınlarımızın ölmesini duymayı istemiyoruz. Derneğimizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ediyoruz” dedi. Aslı Yalcı

 

Kaynak: Editör:
Etiketler:
Haberin Videosu
Haber Videosu
HDP Zonguldak Milletvekili Adayı Ali Topaloğlu, Zonguldak Emekçi Kadınlar Dayanışma Derneği

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı