‘İKİMİZİN DÜNYASI’ ZONGULDAK'A GELİYOR google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
09 Mart 2020 - Pazartesi 11:24 Bu haber 6574 kez okundu
 
‘İKİMİZİN DÜNYASI’ ZONGULDAK'A GELİYOR
KÜLTÜR Haberi
‘İKİMİZİN DÜNYASI’ ZONGULDAK'A GELİYOR

İzmir Devlet Tiyatrosu Zonguldak'a ‘İkimizin Dünyası’ isimli tiyatro oyununu sahnelemek üzere geliyor.

Michael Frayn’ın yazdığı tiyatro oyunu 13 Mart Cuma Saat 20.00’de ve 14 Mart Cumartesi Saat 14.00 ve 20.00 saatlerinde tiyatro severler ile buluşacak.

Zonguldak Atatürk Kültür Merkezi Salonu’nda sahnelenecek olan ‘İkimizin Dünyası’ tiyatro oyunu İzmir Devlet Tiyatrosunun usta oyuncuları oynayacak.

Çevirmenliğini Ali Yalaz, Yönetmeliği’ni ise Yusuf Köksal’ın oyunun konusu şu şekilde; Kadın ve erkeğin farklı dünyalarını, her zaman süregelen ve hiç bitmeyen çatışmalarını eğlenceli bir bakış açısıyla ele alan oyun; dört farklı mekânda, dört farklı çiftin arasında, dört farklı kısa oyundan oluşmaktadır.  “Bebek”, “Hayır Demek Evet Demektir”, “Ayak” ve “Yemek Daveti” başlığı altındaki dört kısa oyun; her insanın gündelik hayatında, ilişkilerinde ve evlilik sürecinde yaşadığı basit sıkıntıları, ilişkilerin sıradanlaşması ile oluşan iletişimsizliği, beraber yaşamanın getirdiği kemikleşmiş alışkanlıkları ve bunların sonucu doğan anlaşmazlıkları; ironik, komik, traji-komik bir şekilde ele almaktadır. Herkesin kendi hayatından ve ilişkilerinden bir kesit bulabileceği eğlenceli bir komedi.

Oyuncu kadrosu ise Melike Aslı Kılan ve Tayfun Erarslan’dan oluşuyor.

 

Haber Merkezi 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘İKİMİZİN, DÜNYASI’, ZONGULDAK'A, GELİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı