Haber Detayı
19 Nisan 2019 - Cuma 13:13 Bu haber 1910 kez okundu
 
İL BAŞKANI ZEKİ TOSUN BERAT KANDİLİ’Nİ KUTLADI
GÜNDEM Haberi
İL BAŞKANI ZEKİ TOSUN BERAT KANDİLİ’Nİ KUTLADI

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun  Berat Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı. Tosun, “Berat Kandili, bizlere heveslerimizin ve nefsimizin esaretinden kurtularak iyilik ve adaleti sağlamayı, gerçek özgürlük olan beratımıza kavuşmayı, sadece Allah'ın affına mazhar olmayı değil, affedici olmayı da öğretir.” dedi.

Ramazan Ayı'na 15 gün kala idrak edilen Berat Kandili dolayısıyla mesaj yayımlayan Başkan Zeki Tosun, Berat Kandili'nin Müslümanların, sınırsız af ve merhamet sahibi olan Yüce Allah'a sığınarak günahlardan arındıkları, ilahi lütuf ve bereketlere eriştikleri müstesna zaman dilimlerinden birisi olduğunu ifade etti.

Zeki Tosun, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Berat Kandili'nin aydınlattığı manevi ortam, dinimizin genel ibadet ve hayır anlayışına uygun olarak kendimiz ve çevremiz için yararlı davranışlarda bulunmamızı sağlayacak bir bilinç tazeleme imkanı sunmaktadır. Bu bilinç tazelemenin gerçekleşebilmesi için önce Cenab-ı Hakka içtenlikle yönelmek, işlediğimiz hata ve günahlardan dolayı pişmanlık duyarak O'ndan af dilemek, benzeri hata ve günahları bir daha işlememek için kararlı bir duruş gerekir.

Berat Kandili kurtuluş, bağışlanma ve arınma gecesidir. Berat Kandili bizlere tefekkür etme, kendimizi sorgulama, dargınlıkları, küskünlükleri giderme ve gönül dünyamızı temizleme fırsatı sunar. Bizlere heveslerimizin ve nefsimizin esaretinden kurtularak iyilik ve adaleti sağlamayı, gerçek özgürlük olan beratımıza kavuşmayı, sadece Allah'ın affına mazhar olmayı değil, affedici olmayı da öğretir. Bu mübarek gece dolayısıyla, inanıyorum ki tüm inananlar vicdani bir muhasebe yapacak, barışın, dostluğun ve kardeşliğimizin pekiştirilmesi için çaba harcayacak ve dualar edecektir.

Bu itibarla tüm İslam aleminin ve vatandaşlarımızın Berat Kandili'ni tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin aramızdaki gönül bağlarını, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmesini diliyorum."

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: İL, BAŞKANI, ZEKİ, TOSUN, BERAT, KANDİLİ’Nİ, KUTLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı