İncivez’de Aile Sağlığı Merkezi hizmete başladı google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
09 Nisan 2018 - Pazartesi 12:53 Bu haber 8049 kez okundu
 
İncivez’de Aile Sağlığı Merkezi hizmete başladı
İncivez’de Aile Sağlığı Merkezi hizmete başladı
GÜNDEM Haberi
 İncivez’de Aile Sağlığı Merkezi hizmete başladı

Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığına bağlı İncivez Üniversite Aile Sağlığı Merkezi açılarak  Çaybaşı sokakta vatandaşlara sağlık hizmeti vermeye başlaması vatandaşları oldukça memnun etmiştir. 
İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Ertuğrul Güner ise, Bakanlığımızın Sağlık Politikaları kapsamında 1.Basamak Sağlık Hizmetlerinin Geliştirilmesi, vatandaşlara verilen sağlık hizmetlerinin kalitesinin ve ulaşılabilirliliğinin artırılması için Aile Hekimi başına düşen kesin kayıtlı nüfusun düşürülmesi adına yeni Aile Hekimliği Birimleri planlama çalışmalarımız devam ekmektedir. Bu çerçevede Müdürlüğümüze bağlı İncivez Üniversite Aile Sağlığı Merkezimiz kesintisiz olarak sağlık hizmeti vermeye başlamış olup, vatandaşlarımıza hayırlı olsun “ dedi. 
   Öte yandan mahalle sakinleri ise,  Aile Sağlığı Merkezinin açılmasından büyük bir memnunluk duyduklarını ifade ederek şöyle dediler. “ Uzun zamandan bu tarafa böyle bir merkezin açılmasını istiyorduk. Sağlık problemi yaşadığımız zaman kent merkezine yakın olan çarşıdaki Aile Sağlığı Merkezine gitmek zorunda kalıyorduk. Şimdi ise daha yakınımızda olması bizleri memnun etmiştir. Bu nedenle bu merkezin açılmasında emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum “ dediler.      

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , İncivez’de, Aile, Sağlığı, Merkezi, hizmete, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı