google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
29 Mayıs 2020 - Cuma 15:14 Bu haber 2045 kez okundu
 
EREN ENERJİ / İŞSİZLİK / YATIRIM
GÜNDEM Haberi
EREN ENERJİ / İŞSİZLİK / YATIRIM

Önce emekli yada eski Vali sayın Yavuz Erkmen’e  teşekkürler.

‘Zonguldak’a taşınamadı, otelden doğru partiyi idare ediyor’ diye eleştiriyorum onu. Sağ olsun nazımızı çekiyor.

Geçenlerde Çatalağzı havzasında 1.5 Km alanda 7 santralden biri olan Eren Enerji’nin  verdiği ancak yerine getirmediği bir yatırım sözünü hatırlattı.’Verilen sözler neden tutulmuyor?’ diye sordu.

Sayın Erkmen, Eren Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Eren’in 21 Aralık 2003 tarihinde ‘Ekonomist’ dergisine verdiği röportaj da belirttiği gibi yerli kömürü destekleme, 200 milyon dolarlık kağıt fabrikası, bir konfeksiyon fabrikası ile beş bin kişiye istihdam sözlerini gündeme taşıyan İYİ Parti İl Başkanı Yavuz Erkmen ‘Verilen sözler neden tutulmuyor?’ diye sordu.

Samimi bir itiraf. Benim arşivimde Sayın Eren’in röportajının bilindiği Ekonomist sayısı yok. Atlamışım.

Gerçekten güzel bir tespit.Eren Enerji’nin bölgemize yaptığı istihdam ve üretim desteği çok iyi. Ancak, bir insan, hele sayın Eren gibi biri söz verdiğinde, yap(a)mayacağı sözleri vermez.

Mesela ben, Vali, Belediye Başkanı ve Emniyet Müdürü’nü eleştirirken, yapabileceğine inandığım işleri yapmadığı için eleştiririm.

Belediye Başkanı, dere temizliği, sahil düzenlemesi ve Lavuar alanı projesini ‘Maliyet’ açısından yapamaz. ‘Neden bunları yapmıyorsun?’ diye eleştirmek haksızlık olur.

Şimdi, Eren Enerji başkanı sayın Eren, Zonguldak için ‘Reklam’ icabı böyle bir söz vermez.

Eren’in 2003’te yeni yatırım alanı olarak Zonguldak’ı seçmesi ardından 16 yıl geçmiş.

Sayın Eren, bu konuda bir açıklama yaparak, ülkeye verdiği sözün geçerli olup olmadığını açıklaması gerekir. En azından, süreçe etki eden faktörleri anlatabilir.

Sayın Eren’in ülke ve bölgeye verdiği söz, sıradan bir yatırım sözü olmanın ötesinde, Zonguldaklıların beklentisi, umudu olmuştur.

Sayın Eren; Sayın Erkmen’in hatırlatması ile konuya muttali olduk. İnşallah, ikna edici bir açıklamanızı yayınlama fırsatı buluruz.

Haber : Adnan KÜÇÜKVAR 

Kaynak: Editör:
Etiketler: EREN, ENERJİ, /, İŞSİZLİK, /, YATIRIM,
Yorumlar
Haber Yazılımı