İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
13 Mayıs 2016 yurtta hava durumu
13 Mayıs 2016 yurtta hava durumu
Haber Detayı
12 Mayıs 2016 - Perşembe 22:37 Bu haber 4722 kez okundu
 
‘İşçinin hakları korunuyor’
DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Enis Dizdaroğlu, Muslu, Çaydeğirmeni, Bakacakkadı, Nebioğlu belediyeleri ile Karabük’e bağlı Yenice ile Kastamonu’ya bağlı Araç ve Bartın’a bağlı Kurucaşile Belediyelerinde topu iş sözleşme görüşmelerinin devam ettiğini belirterek, Çatalağzu Belediyesi’nde arabulucu süresinin 16 Mayıs tarihinde dolacağını ve Karaman Belediyesi’ndeki sözleşmenin de Yüksek Hakem Kurulu’na gittiğini söyledi.
GÜNDEM Haberi
‘İşçinin hakları korunuyor’

Toplu sözleşme görüşmelerinin uyum içerisinde devam ettiğini belirten Dizdaroğlu, “Genel-İş Sendikası Zonguldak Şubesi ile Kozlu, Muslu, Çaydeğirmeni, Bakacakkadı, Nebioğlu Belediyelerinde, Karabük iline bağlı Yenice, Kastamonu iline bağlı Araç ve Bartın iline bağlı Kurucaşile Belediyelerinde 2016-2017 dönemini kapsayan toplu iş sözleşmelerimiz sürecinde işçinin özlük haklarının korunmasında işveren ve sendika olarak gerekli hassasiyet gösterilerek pozitif bir havada, belediyelerin Mali durumu üzerinde durum değerlendirmesi yapılmış. belediyelerin imkanları en iyi şekilde kullanılmış, insana saygı, emeğe saygı gözetilerek belediyelerin imkanları dahilinde en iyi şekilde toplu iş sözleşmelerimiz tamamlanmış olup; sadece; Çatalağzı Belediyesi’nde Arabulucuya gitmiş olan Toplu İş Sözleşmesinde işverenle ücret maddeleri üzerinde mutabakat sağlanamamıştır.” dedi.

Çetin ÖZDEMİR

DİSK’e Bağlı Genel-İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Enis Dizdaroğlu üyeleri bulunan belediyelerdeki toplu iş sözleşme görüşmeleri ile ilgili değerlendirmede bulundu.

Kozlu, Muslu, Çaydeğirmeni, Bakacakkadı, Nebioğlu belediyeleri ile Karabük’e bağlı Yenice ile Kastamonu’ya bağlı Araç ve Bartın’a bağlı Kurucaşile Belediyelerinde 2016-2017 dönemini kapsayan toplu iş sözleşme görüşmelerinde işçilerin özlük haklarının korunduğunu, Belediyelerin mali durumlarına göre işçilerin haklarını almaya çalıştıklarını söyledi.

Çatalağzı Belediyesi’nde devam eden arabulucu sürecinin 16 mayıs tarihinde sona ereceğini belirten Dizdaroğlu, Karaman Belediyesi’nde imzalanacak olan sözleşmenin Yüksek Hakem Kurulu’na gittiğini ifade etti.

Diğer belediyelerdeki sözleşme görüşmelerinin 2017 yılı Ocak ayında başlayacağını söyleyen Genel-İş Sendikası Şube Başkanı Enis Dizdaroğlu şöyle dedi.  

“İŞVEREN VE SENDİKA OLARAK OLUMLU GÖRÜŞMELER YAPIYORUZ”

“Genel-İş Sendikası Zonguldak Şubesi ile Kozlu, Muslu, Çaydeğirmeni, Bakacakkadı, Nebioğlu Belediyelerinde, Karabük iline bağlı Yenice, Kastamonu iline bağlı Araç ve Bartın iline bağlı Kurucaşile Belediyelerinde 2016-2017 dönemini kapsayan toplu iş sözleşmelerimiz sürecinde işçinin özlük haklarının korunmasında işveren ve sendika olarak gerekli hassasiyet gösterilerek pozitif bir havada, belediyelerin Mali durumu üzerinde durum değerlendirmesi yapılmış. belediyelerin imkanları en iyi şekilde kullanılmış, insana saygı, emeğe saygı gözetilerek belediyelerin imkanları dahilinde en iyi şekilde toplu iş sözleşmelerimiz tamamlanmış olup; sadece; Çatalağzı Belediyesi’nde Arabulucuya gitmiş olan Toplu İş Sözleşmesinde işverenle ücret maddeleri üzerinde mutabakat sağlanamamıştır. Çatalağzı Belediyesinde devam eden arabulucu sürecimiz 16 Mayıs tarihinde sona erecektir. Bu dönem Karaman Belediyesinde imzalanacak olan toplu iş sözleşmemiz Yüksek Hakem Kuruluna gitmiştir. Diğer Belediyelerdeki toplu iş sözleşme görüşmelerimiz Ocak ayı itibariyle başlayacaktır.

Tüm personelleriyle birlikte uyum içinde özveriyle çalışan Sayın Belediye Başkanlarımıza ve yöneticilerine geçirmiş olduğumuz toplu sözleşme sürecinde işçinin özlük haklarının korunmasında gösterdikleri hassasiyetten ve emeğe duydukları saygıdan dolayı teşekkür ederim. Tamamlanmış olan Toplu İş sözleşmelerimizin DİSK/Genel-İş Sendikası üyesi işçi arkadaşlara hayırlı, uğurlu olmasını dilerim

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘İşçinin, hakları, korunuyor’,
Yorumlar
Haber Yazılımı