“İTFAİYE TEŞKİLATI 308 YILLIK TARİHİYLE GURURUMUZDUR”
Haber
26 Eylül 2022 - Pazartesi 10:41 Bu haber 797 kez okundu
 
“İTFAİYE TEŞKİLATI 308 YILLIK TARİHİYLE GURURUMUZDUR”
GÜNDEM Haberi
“İTFAİYE TEŞKİLATI 308 YILLIK TARİHİYLE GURURUMUZDUR”

Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, itfaiye teşkilatının kuruluşunun 308.yıldönümü ve “İtfaiye Haftası”nı kutladı. 1714 yılında Tulumbacılar adıyla yeniçeri ocağına bağlı olarak kurulan ilk itfaiye örgütünün 308 yıldönümü ve  her yıl 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası nedeniyle Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt  bir mesaj yayınladı.

Mesajında, ülkemizde yaşanan afetler ile mücadelede sayısız başarılara imza atan itfaiyecileri kutlayan Başkan Bozkurt itfaiyecilerin ülkemiz ve milletimiz adına sayısız başarılara imza atmış gizli kahramanlar olduğunu, belirtti.

Bozkurt, mesajında şu ifadelere yer verdi:

 “İtfaiye teşkilatımız, 308 yıllık tarihi ile ülkemizin güzide kurumlarından bir tanesidir. Halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak için can siperane 7/24 görev başında olan İtfaiye Teşkilatımızın 308. kuruluş yıldönümünü kutluyorum. Bu vesile ile görevleri başında hayatlarını kaybeden itfaiyecilerimizi rahmetle anıyor, fedakârca görev yapan İtfaiye Teşkilatı mensuplarına sağlık, esenlik ve başarı dolu nice yıllar diliyorum.”

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: “İTFAİYE, TEŞKİLATI, 308, YILLIK, TARİHİYLE, GURURUMUZDUR”,
Yorumlar
Haber Yazılımı