İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
15 Nisan 2015 - Çarşamba 20:13 Bu haber 4531 kez okundu
 
İttifak adayları tanıtıldı
Zonguldak Saadet Partisi (SP) ile Büyük Birlik Partisi (BBP) ittifakının ardından aday tanıtım programı gerçekleştirildi.
SİYASET Haberi
İttifak adayları tanıtıldı

Zonguldak SP ile BBP ittifakı sonrası 7 Haziran genel seçimlerinden önce aday tanıtım programını Talip Avcı Toplantı Salonu'nda gerçekleştirdi. 
Aday tanıtım programının açılış konuşmasını SP Zonguldak İl Başkanı Sadık Kar gerçekleştirdi. Kar, konuşmasında: “Bugün Milli İttifak’ın aday tanıtımı için buradayız. İnşallah bu seçimlerde Milli İttifak’ın farkını hem Zonguldak’ta hem de Türkiye’de göreceğiz. Şu ana kadar yapılan anket sonuçlarına göre Milli İttifak’ın yüzde 15 oy oranı ile meclise giriyoruz. Bu bizim seçmeni kandırmak için söylediğimiz bir şey değil, bu bizim söylediğimiz bir şey de değil. Bağımsız anket şirketleri tarafından yapılan anketlerin sonucudur. Bu hareket horoz dövüşüne dönen meclis siyasetini değiştirme hareketidir. İnşallah bu hareket ile hem Zonguldak, Hem Türkiye hem de dünya İslam ülkeleri farklı bir şekil alacaktır” dedi.

 


Ardından konuşan BBP Zonguldak İl Başkanı Taner Yıldırım ise sağlam kadrolar oluşturduklarını ifade etti. Yıldırım: “Milletvekili Adaylarımız ülkemize ve milletimize ve Zonguldak’ımıza hayırlı olsun. Bildiğiniz gibi Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi kurulduğundan bu yana birçok bedel ödeyerek ülkesine hizmet etmiş olan siyasi partileridir. Türkiye’nin kalkınmasını sağlayacak kadrolarımızı oluşturduk. Yeniden üreten bir ülke olacağız. Zonguldak için de yeniden yaşanabilir bir şehir oluşturacağız. Bu başarıların elde edilmesi için elimizden geldiği kadar çalışacağız” dedi.
SP 1. sıra Milletvekili Adayı Yusuf Çetin meclise en güçlü şekilde gireceklerini dile getirdi. Çetin: “AK Parti’nin iktidara geldiği günden bu yana arazide, hemşerilerimizin bizlere söylediği bir söz vardı. ‘Biz Adalet ve Kalkınma Partisi’nden memnun değiliz. Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi de bizim sorunlarımızı çözmekten uzaktırlar. Alternatif arıyoruz. Ancak sizi de bu konuda yeterli görmediğimiz için Adalet ve Kalkınma Partisi’ne oy veriyoruz’ diye vatandaşlarımız serzenişte bulunuyorlardı. İki genel başkan bu son seçimlere hazırlanırken Milli İttifak’ı oluşturdular. İnşallah bu milli ittifak memleketimizin sorunlarını çözme noktasında önemli adımlar atacaktır. Allah’ın izni ile iki tertemiz partinin bir araya gelmesi ile oluşan sevince ve heyecana son günlerde şahit oluyoruz. Teşkilatlarımız 7 Haziran tarihine kadar bütün gücümüzle çalışırsak parlamentoda geçmişte olduğu gibi en güçlü parti olmamız için hiçbir engel yok. Biz Zonguldak’ta bulunan 10 bin emekliden, 40 bin çalışandan, 70 bine yakın kayıt dışı çalışan arkadaşlarımızdan oy alacağız. Bunları alınca iktidar olacağız. Çünkü iki tertemiz parti bir araya geldi ve ittifak oluşturdu. Bunu iyi anlatacağız ve meclise en güçlü şekilde gireceğiz. Sayın vekillerimizle beraberce yürürsek başaramayacağımız hiçbir şey yok” diye konuştu.

 


SP 2. sıra Milletvekili Adayı Ahmet Çolak milli ittifakın başarılı olması için ellerinden geleceğini yapacaklarını söyleyerek:  “SP ve BBP’nin bir araya gelerek oluşturmuş olduğu milli ittifakın Zonguldak’tan BBP’nin milletvekili adayıyım. İnşallah bu saatten sonra SP ve BBP ile 7 Haziran 2015 milletvekilliği seçimlerinde beraber çalışacağız. Ülkemizde ki sorunlar belli. Maalesef ülkemizde AK Parti, MHP ve CHP’nin dışında hiçbir parti yokmuş gibi medya algısı oluşturulmaktadır. İnşallah bu ittifak bu algıyı kırıp tekrar ülkemizde 7 Haziran seçimlerinde iktidar olma yolunda mücadele edecektir. Bizim temel amacımız bu ülkedeki bölünmeye, yolsuzluğa, yozlaşmaya karşı olmak amacıyla bir araya geldik. 2 partide siyasi hayatında tertemiz bir partidir. Bu milli ittifakın başarılı olması için elimizden geleni yapacağız. Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.
SP 3. sıra Milletvekili Adayı Derya Özmekik, ülkenin sorunlarına çözüm bulmak için bir araya geldiklerini söyledi. Yıldırım: “Ben Hanım kardeşiniz olarak bayanları temsilen bu yola çıktım. Çünkü toplumun temel taşı aile olup ailenin temel direği kadındır. Toplumda çekilen tüm sıkıntıları kadınlar göğüslemektedir. Saadet Partimiz milli ittifak olarak bu seçimlerde çoğu partide bayan aday olmamasına rağmen en üst sıra aday olarak şahsıma teveccüh göstermiştir. Bu vesile ile şahsım nezdinde tüm bayanlar adına teşekkür ediyorum. Ülkemiz son dönemde maddi ve manevi sorunlar yaşamakta olup mevcut iktidarın bu sorunlara çözüm bulunmadığını, gün geçtikçe sorunların büyüdüğünü görmekteyiz. Bizler ittifak çatısı altında Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi olarak ülkemiz sorunlara çözüm bulmak için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Bu birlikteliğin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Aday kardeşlerime başarılar diliyorum. 7 Haziran Milletvekili Genel Seçimlerinin ülkemiz milletine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan dilerim” şeklinde konuştu. 
SP 4. sıra Milletvekili Adayı Abdullah Günaydın var gücüyle çalışacaklarını belirterek:  “Milli İttifakımızın ülkemizin geleceği ve Büyük Türkiye hayallerinin gerçekleşmesi için çok önemli. Sizlerin beni milletvekili olarak çıkartmanız beni çok onurlandırdı. Partimiz ve ittifakımız için var gücümüzle çalışacağız, ülkemizi ve ilimizi kalkındırmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.
SP 5. Sıra Milletvekili Adayı Mustafa Taşçı ise herkese teşekkür ederek seçimlerin hayırlı olmasını dile getirdi.  
SP İl Başkanı Sadık Kar, BBP İl Başkanı Taner Yıldırım ve Milletvekili Adayları aday tanıtım programının ardından Zonguldak Valisi Ali Kaban ve Zonguldak İl Emniyet Müdürü Osman Ak’a ziyaret gerçekleştirdiler. Aslı Yalcı

Kaynak: Editör:
Etiketler: İttifak, adayları, tanıtıldı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
İttifak adayları tanıtıldı
İttifak adayları tanıtıldı
Yorumlar
Haber Yazılımı