0
Haber Detayı
12 Haziran 2018 - Salı 11:10 Bu haber 3579 kez okundu
 
kadınlara örnek oluyor
EKONOMİ Haberi
kadınlara örnek oluyor

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde yaşayan 34 yaşındaki Yurdagül Bozkurt kendi işinin patronu oldu. Yıllardır eşinin işyerinde eşine yardım eden Bozkurt matbaa açan bir kadın girişimci olarak kendi işini kurmak isteyen kadınlara örnek oluyor.
Kamu yönetimi mezunu olan Bozkurt üniversite sonrası Photoshop, Coreldraw / Quark programları kurslarına giderek kendini  geliştirmiş ve eşinin bilgisayar üzerine olan işyerinde çalışmaya başlamış. Kendi işini kurma fikrinin oluşmasını ise şöyle anlatıyor “ Eşimle birlikte çalışırken İŞKUR’un personel alım hizmetlerinden yararlanıyorduk. Kendi işyerimi açma düşüncesi hep vardı fakat nereden başlayacağımı bilmiyordum. Nasıl bir yol izlemem gerektiği konusunda İŞKUR’dan yardım istedim. Destek için girişimcilik kursuna gitmem gerektiğini o süreçte öğrendim ve girişimcilik kursuna katılarak belgemi aldım. Daha sonra işyerimi açtım. Dijital baskı makinası, kaşe makinası, montaj pozlama makinası ve maşalı baskı makinası kullanarak davetiye, kartvizit, broşür, etiket, el ilanı, afiş imsakiye basarak çalışmaya başladık. Ayrıca günlük yerel gazetemizi de kendimiz hazırlıyor ve basımını yapıyoruz.”
Şu an için gördükleri ilgiden memnun olduğunu ifade eden  Bozkurt  ileride PVC ve sublimasyon baskı makinası ve  ayrıca online sipariş alabilecekleri bir site kurup müşterilerin kendi ürünlerini tasarlamalarını sağlayarak tasarladıkları ürünleri basmak istiyor.
Kendi işinin patronu olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Bozkurt, ‘’Ben bu yola çıkmadan önce sadece hayallerim vardı, nereden başlayacağımı nasıl yapacağımı bilmiyordum. İŞKUR İl Müdürü Gönül Demirsu  ve İŞKUR personelinin yönlendirmesi ile kendime bir yol haritası çizdim ve çalışmalara başladım. Hayallerinizden vazgeçmediğinizde ve doğru adımlar attığınızda mutlaka emeğinizin karşılığını alıyorsunuz. Bir kadın girişimci olarak henüz çok başında olmama rağmen çok şey öğrendiğimi düşünüyorum. Bu süreçte bana fikirleriyle destek olan Gönül Hanım ve İŞKUR personeline çok teşekkür ederim.’’ dedi. Haber Merkezi

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: kadınlara, örnek, oluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı