google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
27 Haziran 2019 - Perşembe 13:02 Bu haber 8525 kez okundu
 
KAR, “DİKKATE ALINACAK SÖZLER DEĞİL”
Saadet Partisi (SP) İl Başkanı Sadık Kar, Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Necdet Sarı'nın sözlerine karşılık verdi. Kar, “Dikkate alınacak sözler değil. Bu arkadaşları dikkate bile almıyoruz.” dedi.
SİYASET Haberi
KAR, “DİKKATE ALINACAK SÖZLER DEĞİL”

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Necdet Sarı, İstanbul seçimlerinde sadece AK Parti'nin değil Saadet Partisi'nin de kaybettiğini, milli görüşü sadece kendilerinin temsil ettiğini belirterek öze dönüş çağrısında bulunmuştu.

Saadet Partisi Zonguldak İl Başkanı Sadık Kar da, Necdet Sarı’nın bu sözlerine merhum Necmettin Erbakan'ın sözleriyle cevap verdi.

“KAYBEDEN TÜRKİYE OLDU”

Saadet Partisi İl Başkanı Sadık Kar yaptığı açıklamada şunları söyledi,

“Tabii seçime girmeyen bir partinin kaybetmesi olmaz. Onun için kendilerini kaybetmiş olarak görmüyorlar. Ama ben bu cümleye merhum Erbakan Hocamız Necmettin Erbakan'ın kendisinin kendi ağzından verdiği beyanatla cevap vereyim. Hocam demişti ki ‘Saadet Partisi'nin dışındaki herhangi bir oluşumdaki insanlar,  milli görüşçü olduğunu söylemişlerse yalnızca palyaçodurlar bunlar’ demişti. Burada palyaço kimmiş, gerçek milli görüşçüler kimmiş, onu hocamız kendisi tespit ederek söyledi. Kendi kimliklerini, kendi yollarını tarif ederken bizi karalamayı önüne koyan bir arkadaşın veya bir görüşün idealizm olarak anlatacağı herhangi bir şey yoktur. Onun için bu arkadaşları ben çok dikkate almıyorum. Söylediklerini de çok dikkate alır bir şekilde cevap verecek bir şey olarak görmüyorum.

“BİZ BİRİNİN KAZANMASINA VEYA DİĞERİNİN KAYBETMESİNE SEVİNMİYORUZ”

Saadet Partisi bu seçimlerde AK Parti kaybetmiştir, ama AK Parti'nin kaybetmesi veya CHP’nin kazanması bizim önemsediğimiz bir şey değildir. Bizce Türkiye kaybetmektedir. Bunun bir an önce düzeltilmesi lazım. İstanbul Türkiye'deki 81 vilayetten bir vilayet sadece. Daha öte bir şey değil. Buradaki belediye evet çok büyük belediye, çok büyük rantı olan belediye. 31 Mart seçimleri normalde gerçeği göstermişti. Üstelememesi gerekiyordu, biz onu söylemiştik ama hükümet çok fazla üsteledi.  Bunu bir ölüm kalım meselesi haline getirdi. Cumhurbaşkanı dâhil bütün bakanlar seçime odaklandı ve bu arada Türkiye'de Türkiye'yi yöneten insanların Türkiye'nin dertleriyle problemleri ile alakalı bir icraat yapılmadı. Türkiye maalesef başsız kaldı. Biz birinin kazanmasına veya diğerinin kaybetmesine sevinmiyoruz. Ülke kaybediyor, ona üzülüyoruz yalnızca. Saadet Partisi'nin oy kaybetmesi veya Saadet Partisi'nin oy kazanması yalnızca ülkenin bir şeyler kazanmasıyla alakalı bir şeyi ifade ediyorsa, biz ona o zaman seviniriz. “

“BİR KAVGAYI BAŞLATMAK İSTEMİYORUZ”

SP İl Başkanı Sadık Kar, konuyla ilgili yaptığı açıklamalarını şöyle tamamladı, “Hocamızın daha bundan 7 sene önce söylemiş olduğu sözü dikkate alarak karar versinler. Kendilerinin ne olduğunu ona göre karar versinler. Biz onun için çok fazla bir itham içinde bulunmak, çok fazla bir  söylem içinde bulunarak bir kavgayı başlatmak istemiyoruz. Eğer milli görüşçü olduklarını söylüyorlarsa, milli görüşü ortaya çıkarılan fikir babasının sözlerini dikkate alsınlar ve ona göre konuşsunlar diyoruz.”

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: KAR,, “DİKKATE, ALINACAK, SÖZLER, DEĞİL”,
Yorumlar
Haber Yazılımı