KAYMAKAM ÇORUMLUOĞLU, KAMP ALANINI İNCELEDİ google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
11 Ağustos 2020 - Salı 17:17 Bu haber 1681 kez okundu
 
KAYMAKAM ÇORUMLUOĞLU, KAMP ALANINI İNCELEDİ
SPOR Haberi
KAYMAKAM ÇORUMLUOĞLU,  KAMP ALANINI İNCELEDİ

Kdz. Ereğli  Kireçlik Sahili, İl Genel Meclisinin oybirliğiyle aldığı karar ile Zonguldak’ın tek kamp alanı ilan edildi.
Kamp Alanı olarak ilan edilen bölgenin uluslararası turizme açılması için çalışmalar başlatıldı. 
Batı Karadeni Kalkınma Ajansı (BAKKA) başta olmak üzere, Batı Karadeniz’in bir çok sivil toplum hareketi, Avrupa Birliği fonlarıyla kamp alanı olacak bölgenin iç ve dış turizme açılması için proje çalışmasına başladı. Bu çerçevede bölgede bir ön inceleme yapan Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Kireçlik’te muhtarlarla görüştü.
 Bilindiği gibi, önceki dönem İl Genel Meclis Üyesi Ayhan Taşdelen, bu bölgede inceleme yaptıktan sonra Zonguldak İl Genel Meclis üyelerini Kireçlik’e getirmiş ve Ballıca ile Kireçlik Sahili’nin yolunu asfaltlanmasını sağlamış ve ayrıca bu bölgenin Zonguldak’ın tek kamp alanı olması için oybirliği ile karar aldırmıştı. 
KAMPÇILIK NEDİR?
Kampçılık, çadır ve diğer gerekli ekipmanlarla birlikte sporcuların doğal bir şekilde yola çıkması ya da daha önceden ayarlanmış alanlarda kalması olarak tanımlanabilir. Kampçılık tek başına yapılabildiği gibi diğer sporlarla birlikte de yürütülebilir. Özellikle dağcılık ve trekking gibi ekstrem sporlarla ilgilenenler için kampçılık ayrılmaz bir parçadır. Bazen günlerce ya da haftalarca süren parkurlarda, çoğu sporcu yanına kamp malzemelerini de alarak doğanın keyfini çıkarır. 

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: KAYMAKAM ÇORUMLUOĞLU,, , KAMP ALANINI İNCELEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı