0
Haber Detayı
06 Ocak 2019 - Pazar 14:03 Bu haber 2976 kez okundu
 
“KENDİLERİNİ ANLATSINLAR SEÇİMİ BÖYLE ALSINLAR”
Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Zonguldak Belediye Başkan adayı Hamdi Ayan, kendisi hakkında bazı spekülasyonların yapıldığını belirterek, Cumhur ittifakının zarar görmesini istemediklerini söyledi.
SİYASET Haberi
“KENDİLERİNİ ANLATSINLAR SEÇİMİ BÖYLE ALSINLAR”

Bazı kişilerce “adaylıktan çekileceği” şeklinde bir algı yaratılmaya çalışıldığını ifade eden Ayan, böyle bir durumun söz konusu olmadığını ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından Zonguldak’tan Belediye Başkan adayı olarak açıklandığını belirterek, bu söylentinin Zonguldak gündeminden artık kalkması gerektiğini hatırlattı.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen’in kendisi hakkında yaptığı açıklamayı da değerlendiren MHP adayı Hamdi Ayan,  “Polat Türkmen’de tecrübeli siyasetçidir. Siyaseti teşkilat kademesinden milletvekilliğine kadar yapmış değerli bir insandır. Şahsımızla ilgili olarak söylemesi olduğu cümleden dolayı kendisine teşekkür ediyoruz” diyerek şu ifadelere yer verdi.

“GENEL BAŞKANLARIMIZIN YAPMIŞ OLDUĞU BİR AÇIKLAMA VAR, BUNA RİAYET ETMEMİZ LAZIM”

“Cumhur İttifakı Türkiye’nin bekası noktasında genel başkanlarımız tarafından Türk milleti adına kurulmuş bir ittifaktır. Biz hiçbir şekilde bu ittifakın zarar görmesini istemeyiz. Genel başkanlarımızın yapmış olduğu bir açıklama var, buna riayet etmemiz lazım. Artık Zonguldak gündeminden bunun kalkması lazım. Cumhurbaşkanımız ve Genel başkanımız demişlerdir ki, 30 Büyükşehirde, Büyükşehirlerin ilçeleri de olmak kaydıyla. İttifak söz konusudur. 51 ilde böyle bir ittifak çalışmasının olmayacağı, 1 ile bağlı ilçelerde bunun olmayacağı en üst makamlar tarafında söylenmiştir. Bunları Genel başkanlar söyledikten sonra eğer bunlar tekrar gündeme geliyorsa bu zaman kaybından başka bir şey değildir. Bu adayın kendisini veya karşısındaki adayı yıpratmaktan başka bir şey değildir. Adaylığımız açıkladığından bu yana spekülasyonlar olmuştur. Bunları arkadaşlarımız yok diyemezler. Bir ittifakın Zonguldak’ta olabileceği, şahsımızın çekileceği veya kendilerinin böyle bir düşüncesi olduğu yönünde açıklamalar olmuştur. Ben siyasi nezaket açısından şunu söylüyorum. Sonuçta bize ‘aday ol’ diyen Genel başkanımızdır bu bir talimattır. Ömer Selim Alan’a da söyleyen Cumhurbaşkanıdır. Bu saatten sonra MHP teşkilatlarının veya AK Parti teşkilatlarının konuşmasından büyük bir yanlış olamaz İl’de bir anlaşma yapmışsınızdır. Biliyorsunuz CHP ve İYİ Parti bir ittifak yaptı. Zonguldak merkezde ittifak yapmışsınız ama Devrek’te yarışıyorsunuz. Burada millete bir şey anlatamazsınız” dedi.

“BU SAATTEN SONRA BUNLAR NEZAKETSİZLİKTE BAŞKA BİR ŞEY OLMAZ”

Yerel seçimlerin nezaket kuralları içerisinde yapılmasının daha doğru olacağını vurgulayan Ayan,

“Zonguldak problemli bir şehir. İstiyoruz ki, her parti kendi adayını çıkartsın. Kendi Belediye Meclis üyeleri ile birlikte seçilsin. Seçildikten sonra, ‘şu ittifaktan dolayı bunu yaptım’ deme mazereti olmasın. Ben bu yola çıkmışım, ben teşkilatçı bir insanım. Genel Başkan’a yakın olan ve Genel Başkan ile görüşen biriyim. Bana ‘Zonguldak adayımız sensin’ dedikten sonra ben bu saatten sonra 3’üne 5’ine bakmam, oyuna bakmam. Zonguldak’ı temsil edebilmenin verilen talimatın yerine getirebilmesine bakarım. Benimle ilgili bunların konuşulması beni üzer. Siyasette ben ne dediysem hep onları yaptım bu zaman kadar. Sizde biliyorsunuz, ‘2 dönem ilçe başkanlığı yaparım’ dedim. 2 dönem yaptım 3 dönem il başkanlığı yapacağımı söyledim 3 dönem yaptım. Şimdi Belediye Başkan adayıyım bunun gereğini yapmak zorundayım benim şahsi bir düşüncem olamaz. Teşkilatlarımızın düşüncesi bize gelen bir talimattır. AK Parti kanadına, milletvekiline ve aday arkadaşımıza şunu söylemeye çalışıyorum; kendilerini anlatsınlar seçimi böyle alsınlar. Bir gerçek Zonguldak’ta oluşmaya başlamış mıdır, başlamıştır bu da sandığa yansıyacaktır. Yapılan telefon anketleri var, insanlarımız aranmış. Onlar gereğini söylemişler bir sonucun ortaya çıktığı da son sonucudur. Eğer bu anketlerde bir şaibe, bir sıkıntı aranıyorsa diğer siyasi partilerimiz de yaptırsın. Ben üzerimde milletvekilliği seçimlerinden çok yorgunluk hissediyorum. Belediye’yi alacağımızı düşünüyorum. Bu sebeple de esnaflarımızı geziyoruz ben bu seçimi almış olarak görüyorum. Bu bakımdan da siyasi nezaket ve siyasi kurallar içerisinde bir yarış olmasını diliyorum. Artık bu ittifak cümlesinin Zonguldak üzerinde de kaldırılmasını istiyorum. Hiç kimse böyle bir şey konuşmasın. Ortada bir tablo var. Herkes yoluna çıkmış bu kadar insan gezmişiz, 6 mahallede seçim merkezlerini ayarlamışız. Bu saatten sonra bunlar nezaketsizlikte başka bir şey olmaz. Sayın milletvekilimiz yapmış olduğu açıklama birleştiren bir açıklamadır. Cumhur ittifakının ruhuna bağlı kalarak, Yenikapı ruhuna bağlı kalarak bu süreci beraberce idare edeceğimizi düşünüyoruz.  Ben CHP’li ve DSP’li arkadaşlardan da oy bekliyorum. Onların bizi desteklediğini de görüyorum. Bu ben ittifakı Zonguldak halkı ile sadıkta yapmak istiyorum” şeklinde konuştu.

Haber: Çetin ÖZDEMİR

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “KENDİLERİNİ, ANLATSINLAR, SEÇİMİ, BÖYLE, ALSINLAR”,
Yorumlar
Haber Yazılımı