Haber Detayı
14 Nisan 2015 - Salı 20:18 Bu haber 3595 kez okundu
 
Kendini yormasın
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan, AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar’ın Zonguldak’tan 5 Milletvekili çıkartacağız açıklamalarına yanıt verdi.
SİYASET Haberi
Kendini yormasın

Ayan: ‘Ulupınar sabırlı olsun. Önce bir kendisine bakması lazım. Oradan çıkabilir mi onun hesabını güzel yapsın da fazla kendisini yormasın.  Bizim de kendisine tavsiyemiz budur. Milletvekili yaptığı dönem içerisinde ne verebilmiş? Devrek’te kaybettirmekten başka, kurum binalarını Devrek’in dışına sürdürmekten başka ne yapmış?’ dedi.


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan, AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar’ın açıklamalarına cevap verdi.
MHP Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan, AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar’ın Zonguldak’tan 5 Milletvekili çıkartacağız açıklamalarına yanıt verdi.
Ulupınar’a, Milletvekili listesinden çıkabilir mi? Onun hesabını yapsın ona göre kendini fazla yormasın diyerek tavsiyede bulunduğunu dile getiren Ayan, sözlerine şöyle devam etti: 

‘BEN ONLARIN 5 YA DA 4 DEMESİNE ÇOK ALDIRMIYORUM’
“Çalışmalarımız bütün hızıyla devam ediyor. MHP aday tanıtımı ile startını vermiş durumda. Çarşamba günü bütün adaylarımız Alaplı’da olacaklar. Perşembe günü Ereğli’de, Cuma günü Devrek’te olacaklar. Yani startımızı verdik. Tabi ki siyaset bir iddia işidir. Arkadaşlarımız bunu söylerken nereye dayandırıyorlar orasını bilmiyorum ama sonuç olarak 7 Haziran’da bir irade ortaya çıkacak. Sandıkta bu söylenenler ortaya çıkacak. İşte o zaman kimin afaki laflar söylediği kimin fazladan ortaya attığı ortaya çıkacaktır. Ama şunu söyleyebilirim ki göreve geldiğimiz günden itibaren MHP’nin Zonguldak’ta en az 2 milletvekili çıkartması gerektiğini, Zonguldak’ın buna ihtiyacı olduğunu, çıkaracağımız milletvekilleri ile Zonguldak’ın makus kaderini değiştirebileceğimizi iddia ediyoruz.  5 milletvekili çıkartacağız diye bir AKP sözcüsü diyebilir. CHP’den de bir laf duyuyorum onlarda 4 milletvekili çıkartacağız diyorlar. Bunu söylemeniz için şöyle bir şey yapmanız lazım. Zonguldak’ta öyle bir hizmet yapmalısınız ki Zonguldak’ın nüfusu 2 kat artmış olsun. Zonguldak’ta işsizlik sorunu çözülmüş olsun. Zonguldak’ı yaşanabilir bir kent yapmışsınızdır. Bunların karşılığında vatandaş size teveccüh gösterebilirler. Ama 3 dönemdir AKP olarak Zonguldak’ta iktidarsınız fakat Zonguldak göç vermiş, gariban bir bırakılmış şehir. Zonguldak şehir edasından çıkmış köy duruma geçmiştir. Bu arkadaşlarımızın iddialarının karşılığını bizden ziyade halk verecektir. Ben onların 5 yada 4 demesine çok aldırmıyorum ama bizim MHP olarak hedefimiz en az 2 milletvekilidir.”

 

‘ULUPINAR, MİLLETVEKİLİ YAPTIĞI DÖNEM İÇERİSİNDE NE VEREBİLMİŞ?’
“Yaşadığımız konjonktüre baktığımız zaman da Türk siyasetinde büyük değişiklikler Zonguldak’tan olmuştur. Gerek DSP’nin yüzde 21’lerden 1’e düşmesi gerek Anavatan Partisinin iktidar olduğunda 5 milletvekili çıkartması, DYP’nin 7-0 yapması gibi Zonguldak’ta Türk siyasetinin büyük değişimleri Zonguldak’tan çıkar. Bu konjonktüre baktığınız zaman Zonguldak’ta ki havayı kokladığınız zaman Zonguldak büyük bir değişime gidiyor. Bu bakımdan diyoruz ki MHP neden 3 milletvekili çıkartmasın? Tabi bu halkımızın vereceği bir karardır. Biz onlara güveniyor ve saygı duyuyoruz. Özü itibariyle baktığınız zaman artık gerçekten Zonguldak’ta bir değişim olması gerekiyor. MHP’nin de Türkiye’de iktidar olması lazım. Çünkü ülkemiz bölünmenin eşiğine geldi.  Bu bakımdan sabırlı olmak lazım. Sayın Ulupınar sabırlı olsun. Önce bir kendisine bakması lazım. Oradan çıkabilir mi onun hesabını güzel yapsın da fazla kendisini yormasın.  Bizim de kendisine tavsiyemiz budur. Milletvekili yaptığı dönem içerisinde ne verebilmiş? Devrek’te kaybettirmekten başka, kurum binalarını Devrek’in dışına sürdürmekten başka ne yapmış? Bunlara iyi bakması lazım.”

‘MHP’NİN LİSTESİ AKP VE CHP’Yİ ZORLAMIŞ VE ŞAŞIRTMIŞTIR’
“AKP’nin listesine baktığınız zaman bir İl Başkanın, TSO Başkanın, sivil toplum örgütlerinin başında uzun yıllar sendikacılık yapan bir Kamuran Aşkar’ın listede olmaması AKP açısından çok büyük bir zafiyet olarak görüyorum. Dolayısıyla bunu da şuna bağlıyorum. MHP’nin adayları çok güçlü olduğundan dolayı gerek AKP gerek CHP listede yapmada zorlanmış ve şaşırmışlardır. Bunun karşılığı budur. Biz iddiamızı sürdürüyoruz. MHP’nin kazanması demek Zonguldak’ın kazanması demektir.  Bunlar siyasette olur söylenir ama önemli olan Zonguldak’ta ki kardeşlik havasının bozulmadan demokratik zemin içerisinde bu seçimlerin yapılmasını arzu ediyoruz.” Aslı Yalcı

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kendini, yormasın,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Kendini yormasın
Yorumlar
Haber Yazılımı