KENT KONSEYİ'NDEN ANLAMLI KAMPANYA
Haber
27 Kasım 2021 - Cumartesi 16:04 Bu haber 1538 kez okundu
 
KENT KONSEYİ'NDEN ANLAMLI KAMPANYA
Zonguldak Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu, Zonguldak Kömürspor’a maddi gelir sağlanması ve Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü ile ilgili farkındalık yaratmak amacıyla 100 adet bastırdıkları formayı tanıttı.
SPOR Haberi
KENT KONSEYİ'NDEN ANLAMLI KAMPANYA

Zonguldak Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu ve bazı yürütme kurulu üyeleri öncülüğünde Zonguldak Kömürspor armalı forma tasarlanarak, bastırıldı. Zonguldak Kömürspor Store’de 100 TL’den satışa sunulan ve gelirinin tamamı Zonguldak Kömürspor’a aktarılacak olan formalarda Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Dünyadaki her şey kadının eseridir’ sözünün yazması ise takdir topladı. Konu ile ilgili basın açıklaması yapan Kutoğlu,  Zonguldak’ta 500’ün üzerinde derneğin olduğunu ifade ederek, bu derneklerin kırmızı-lacivertli kulübe destek sağlaması gerektiğini ifade etti.

“DAYANIŞMA KÜLTÜRÜ ARTTIRMAMIZ GEREKİYOR”

Zonguldak’ın dayanışma kültürüne ihtiyacı olduğunu belirten Kutoğlu, “Dayanışma kültürü arttırmamız ve ayaklandırmamız gerekiyor. Bu kapsamda da dayanışmaya en çok ihtiyacı olan kurumların başında Zonguldak Kömürspor ve üniversitemiz geliyor. Kent olarak 500’ün üzerinde derneğimiz var. Türkiye’nin en büyük şirketleri Zonguldak’ta. Dolayısıyla kent dayanışması konusunda katkı vermesini bekliyoruz. “ şeklinde konuştu.

“BU FORMALARDAN ALMALARINI RİCA EDİYORUZ”

Zonguldak Kömürspor’a destek olunması amacıyla üretilen formaları ligin 16’ncı haftasında oynanacak olan Karatay Termal 1922 Konyaspor karşılaşmasında giyeceklerini ve tribünlerden Zonguldak Kömürspor’a destek olacaklarını belirten Prof. Dr. Kutoğlu, konu ile ilgili şu ifadelere yer verdi:  “Zonguldakspor’u desteklemek amacıyla Kent Konseyi’nin bazı yürütme kurulu üyeleri ile birlikte 100 adet forma bastırdık. Bu özel tasarımlı bir forma. Muhammet Murat Cüntay tarafından tasarlandı ve özel üretim yapıldı. Bize üye olan bütün dernek ve kuruluşları buraya davet ediyoruz Zonguldakspor’a destek olmaları amacıyla. Bu formalardan almalarını rica ediyoruz. Bu formaları giyip, ilk ev sahibi olduğumuz karşılaşmada takımımıza destek olmaya davet ediyoruz. Şimdiden Zonguldak Kömürspor’a destek olan herkese teşekkür ediyoruz.”

“KADINA ŞİDDETİN ENGELLENMESİ MESAJINI VERİYORUZ”

Forma ile ilgili bilgi veren Kutoğlu, “Mor renkte dizayn edildi. Biliyorsunuz 25 Kasım, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ydü. Bu formalarla kadına şiddetin engellenmesi mesajını veriyoruz.  Formalarımızı da maçta bu amaçla giyeceğiz. Zonguldakspor’da o maçta pankart ile kampanyaya destek olacak.” dedi.

Haber: Fadime YILMAZ ELMA

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KENT, KONSEYİ'NDEN, ANLAMLI, KAMPANYA,
Yorumlar
Haber Yazılımı