Haber Detayı
30 Nisan 2015 - Perşembe 08:04 Bu haber 4178 kez okundu
 
KGD, Demirci’yi ziyaret etti
Karaelmas Gazeteciler Derneği (KGD) Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS)Genel Başkanı Ahmet Demirci’ye hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdiler.
- Haberi
KGD, Demirci’yi ziyaret etti

KGD Yönetim Kurulu Başkanı Osman Sav, Başkan Yardımcısı Mustafa Emen, Genel Sekreter Sinan Çetinbakış, Yönetim Kurulu Üyesi Ender Yüksel ve gazeteciler, GMİS Genel Başkanlığına seçilen Ahmet Demirci ve yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak çalışmalarında başarılar dilediler.
Gerçekleştirilen ziyarette konuşan KGD Başkanı Osman Sav, GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci’ye çalışmalarında başarılar dileyerek 1 Mayıs İşçi bayramının Zonguldak’ta kutlanacak, olmasında sendika yönetiminin emeği olduğunu dile getirdi. 
Sav: “Zonguldak’ın en büyük sivil toplum kuruluşu olan sendikasınız. 1 Mayıs İşçi bayramını Zonguldak’ta kutlanacak, bunda sendika yönetiminin emeği var, bu anlamda da sizleri tebrik ediyorum, burada kutlanması büyük bir başarı ayrı bir önem taşıyor. 1 Mayıs’ta umarım kimsenin burnu kanamadan hem dünyaya hem Türkiye’ye örnek teşkil edecek şekilde bu kutlama gerçekleşir, madencinin sorunlarını da dillendiririz, çözüm noktasında mücadelemize kaldığımız yerden devam ederiz diye düşünüyorum ve görevinizde başarılar diliyorum, hayırlı olsun” dedi.
GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “ Madenci kardeşlerimiz bizim için ne kadar önemliyse basınımız da bizim için o kadar önemlidir, çünkü bizim dünyaya açılma penceremiz sizlerin sayesinde oluyor, kendi başımıza sesimizi duyuramayız. 1 Mayıs’ımız senelerden sonra değil bildiğim kadarıyla tarihte ilk kez Türk-İş burada yapacak. Sağ olsun Türk-İş Başkanımız bizim tekliflerimizi kırmadılar. Zonguldak’ımızın madencilerimizin sorunlarını sesini Türkiye’ye hatta dünyaya duyuracağız. Zonguldak seneler sonra bu şekilde büyük mitinglere ev sahibi yapacak, hiç kimsenin burnu kanamadan Zonguldak’ımızın misafirperverliğini, işçimizin misafirperverliğini dünyaya duyuracağımıza inanıyorum. Sayın Valimiz, Emniyet Müdürümüzle beraber en son hazırlıkları yaptık. Allah’ın izniyle 1 Mayıs’ımızı Cuma günü kutlayacağız. Zonguldak’ımıza gelin bizim misafirimiz olun 1 Mayıs’ımızı bayram havasında geçirelim, çünkü bu bizim bayramımızdır. Tüm Zonguldak’ımız bekliyoruz” diye konuştu. 

HABER: Aslı YALCI
Kaynak: Editör:
Etiketler: KGD
Yorumlar
Haber Yazılımı