KOCAMAN, "FINDIK ÜRETİCİSİNE SAHİP ÇIKILMALI"
Haber
13 Eylül 2021 - Pazartesi 13:44 Bu haber 1078 kez okundu
 
KOCAMAN, "FINDIK ÜRETİCİSİNE SAHİP ÇIKILMALI"
SİYASET Haberi
KOCAMAN,

Demokratik Sol Parti (DSP) Alaplı İlçe Başkanı İsmet Kocaman, hasadı tamamlanarak pazara inen fındık fiyatlarında, taban fiyat açıklanmasına rağmen, istikrarsızlık ve dengesizlik yaşandığına dikkat çekerek, "Fındık üreticisine sahip çıkılmalı." dedi.

DSP Alaplı İlçe Başkanı Kocaman, fındık üreticisinin bu yıl da beklediğini bulamadığını belirterek, " Fındık fiyatları, maalesef serbest piyasada açıklanan taban fiyatın altında kaldı. Hasat masraflarını karşılamak için, ürününün en azından bir kısmını satmak zorunda olan üretici,  açıklanan taban fiyatın altında rakamlarla ürününü elinden çıkararak, emeğinin karşılığını alamıyor. " ifadelerini kullandı.

Devletin,  bu istikrarsız ve dengesiz fiyat politikasına mudahil olması gerektiğini vurgulayan Kocaman, "Üreticimiz bir keşmekeşin içinde, ne yapacağını bilemiyor. Fındık fiyatları, en azından açıklanan taban fiyatın altında olmamalı." değerlendirmesinde bulundu.

Kocaman, üreticinin fındığını serbest  piyasaya geçen yılın da altında fiyatlarla satmak zorunda kaldığını ifade ederek, "Üretici bu durumda iken kamuoyunda oluşan sessizliğe anlam vermekte de zorlaniyoruz." şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: KOCAMAN,, "FINDIK, ÜRETİCİSİNE, SAHİP, ÇIKILMALI",
Yorumlar
Haber Yazılımı