KÖKTÜRK: “AMACIMIZ FARKINDALIK YARATMAK”
Haber
02 Aralık 2021 - Perşembe 15:32 Bu haber 520 kez okundu
 
KÖKTÜRK: “AMACIMIZ FARKINDALIK YARATMAK”
GÜNDEM Haberi
KÖKTÜRK: “AMACIMIZ FARKINDALIK YARATMAK”

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Veli Köktürk ve il Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Harun Akgül ile birlikte, engelli bireylerin eğitim gördüğü okulları ziyarette bulundular.

Dünya Engelliler Günü öncesinde Veli Köktürk ve  Harun Akgül, Dünya Engelliler Günü kapsamında Zonguldak Uzun Mehmet Özel Eğitim Uygulama Okulu 1. ve 2. Kademe ile Zonguldak Merkez Özel Eğitim Uygulama Okulu 3. Kademe’yi ziyarette bulundu.

Ziyarette Veli Köktürk ve Harun Akgül, engelli öğrencilerle birlikte bir araya geldiler .

Aile ve Çalışma Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Veli Köktürk yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Dünya Engelliler Günü münasebetiyle İl tertip komitesince hazırlamış olduğu program çerçevesinde il Milli eğitim müdürlüğümüze bağlı okullarımızda Sayın Müdürüm ile birlikte farkındalık yaratma amaçlı ziyaretlerde bulunuyoruz. Etkinliklerimiz 3 Aralık Dünya Engelliler Günü akşamına kadar devam edecek. İnşallah bu anlamlı günde engelliler ile birlikte amacımız farkındalık yaratmak, engellilerin hayatlarının her anında kolaylaştırmak. Bu anlamda tüm kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliğinde çalışmalarımız artarak devam edecektir.”

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Harun Akgül ise yaptığı açıklamada, “3 Aralık Dünya Engelliler Gününde aile ve çalışma sosyal hizmetler il müdürümüz ile birlikte engelli bireylerimizin eğitim gördüğü okullarımızı ziyaret ediyoruz. Engelli öğrencilerimiz devletimizin imkanı ile çok iyi bir eğitim alıyorlar. Tüm engelli bireylerimizin ve engelli öğrencilerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler gününü kutluyorum.” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: KÖKTÜRK:, “AMACIMIZ, FARKINDALIK, YARATMAK”,
Yorumlar
Haber Yazılımı