Haber Detayı
24 Nisan 2015 - Cuma 08:02 Bu haber 3367 kez okundu
 
Koltuk: ‘23 Nisan her Ulusun sahip olamayacağı bir mutluluktur’
Zonguldak'ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve Atatürk Düşünce Derneği (ADD) Valilik Önünden çelenk bırakma töreni düzenledi.
GÜNDEM Haberi
Koltuk: ‘23 Nisan her Ulusun sahip olamayacağı bir mutluluktur’

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında CHP Zonguldak İl Başkanı Ertuğrul Koltuk ve ADD Başkanı Kemal Yurtbay tarafından Valilik Önünde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktılar.
Törene, CHP Zonguldak İl Başkanı Ertuğrul Koltuk, CHP Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Cemal Şahin, CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, CHP Zonguldak Milletvekili Adayı Şerafettin Turpçu, CHP Zonguldak Milletvekili Adayı Deniz Yavuzyılmaz, CHP Zonguldak Milletvekili Adayı Harun Akın, partililer ve ADD Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.
Çelenk bırakma töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından başladı. CHP Zonguldak İl Başkanı Ertuğrul Koltuk tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. Koltuk, konuşmasında ‘Türkiye Büyük Milet Meclisi’nin açılışının yıldönümü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını birlikte kutlamak, her ulusun sahip olamayacağı bir mutluluktur’ dedi. Koltuk: “Bu günü bir bayram olarak geleceğin teminatı olan çocuklara armağan eden Mustafa Kemal Atatürk çocuklara verdiği değeri ve geleceğin çocukların omuzlarında yükseleceğini işaret etmiştir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde toplumuzun her alanındaki ileri atılımlarına öncülük yapacak, vatan ve millet sevgisiyle dolu görev ve sorumluluklarına yürekten bağlı, düşünceli insanlar olarak yetişmesi en büyük dileğimizdir. Türkiye Büyük Milet Meclisi’nin açılışının yıldönümü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını birlikte kutlamak, her ulusun sahip olamayacağı bir mutluluktur. Çocuklarımız bir toplumun geleceğidir. Bizlere düşen görev geleceğimizin mimarları olan çocuklarımızı, milli ve manevi değerler aşılayarak topluma faydalı bireyler olmasını sağlamaktır. Çocuklarımıza daha güzel, daha mutlu ve vatandaş olmaktan her zaman gurur duyacakları bir Türkiye bırakmak için var gücümüzle çalışacağız. Bu duygu ve düşüncelerimle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ve silah arkadaşlarını en derin saygı ve rahmetle anıyor, TBMM açılışının 95.yılını ve Cumhuriyetimizin teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutlarım” dedi.
Çelenk bırakma töreninin ardından CHP Kadın Kolları tarafından bayrak ve balon dağıtıldı. Aslı Yalcı

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Koltuk:, ‘23, Nisan, her, Ulusun, sahip, olamayacağı, bir, mutluluktur’,
Yorumlar
Haber Yazılımı