Haber Detayı
23 Nisan 2015 - Perşembe 08:59 Bu haber 3813 kez okundu
 
Kömürspor’dan GMİS’e Ziyaret
Zonguldak Kömürspor Kulübü Başkanı Süleyman Caner, Teknik Direktör Cahit Terzi ve kulübün yönetim kurulu üyeleri, Genel Maden İş Sendikası Genel Başkanı Ahmet Demirci’yi hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.
SPOR Haberi
Kömürspor’dan GMİS’e Ziyaret

Zonguldak Kömürspor Kulübü Başkanı Süleyman Caner, takımın Teknik direktörü Cahit Terzi ve Zonguldak Kömürspor Kulübü’nün bazı yönetim kurulu üyeleriyle birlikte, göreve yeni gelen GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci’yi ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti. 
Başkan Caner ziyaret sırasında yaptığı açıklamada ilk olarak Ahmet Demirci’ye ve yeni yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun dileklerini sundu. Sendikanın yoğun bir çalışma içerisinde olduğunu söyleyen Caner, özellikle 1 Mayıs’ta Zonguldak’ta düzenlenecek büyük kutlamaya öncülük ettiklerinden dolayı Ahmet Demirci’ye teşekkür etti. Caner, 1 Mayıs kutlamalarının Zonguldak için büyük bir reklam olacağını, aynı zamanda iyi değerlendirilirse TTK’ya işçi alımı konusunda büyük katkısı olacağını belirtti. 

“Ortak noktamız işçiler”
Başkan Süleyman Caner ziyaret sırasında yaptığı açıklamaya şu sözlerle davam etti: “Sendika bizim için her zaman önemli. Bunu göreve geldiğimiz günden beri söylüyoruz. Biz işçi milli takımıyız. Bunu herkes biliyor. Bazen aramızda kişisel sorunlar gerçekleşti. Ama olsun biz küsmedik. Buradayız. Sendika bize küsmez. Çünkü ortak noktamız işçiler. Bizlerde işçi milli takımıyız. İnşallah el ele vererek daha iyi günler göreceğiz. Tekrardan hayırlı uğurlu olsun diyorum.”
Demirci: “Biz madenci çocuğuyuz”
Süleyman Caner’in yaptığı açıklamanın ardından GMİS’in yeni göreve gelen Genel Başkanı Ahmet Demirci, “Ben, sendika ve yönetimdeki arkadaşlarım adına hepinize teşekkür ediyorum bu nazik ziyaretinizden dolayı. Biz madenci çocuğuyuz. Bizde Zonguldak’ta doğup büyüdük. Zonguldak2ı 70’li yıllardaki şaşaalı dönemlerine götürebilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Keşke o günlere dönebilsek. Cahit Hocamı da tebrik ediyorum. İkinci Lig yolunda başarılı adımlarla ilerliyor. İnşallah ikinci lige çıkacağız. Buna kesinlikle inanıyorum ben. Zonguldaksporumuza başarılar diliyorum.” dedi. 

“Gücümüz neye yetiyorsa yapacağız”
Ziyaret sırasında basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Demirci, Zonguldak Kömürspor’a 2. Lig yolunda ne kadar destek olacaksınız sorusuna karşılık şu cevabı verdi: “Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız. Yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla anlaşacağız ve sayın başkanımıza artık elimizden ne geliyorsa, gücümüz neye yetiyorsa yapacağız. Biz Zonguldak’tan ayrılamayız. Zonguldak bizle varsa, bizde Zonguldak’la varız. Zonguldakspor ne kadar başarılı olursa bizim içinde reklam olur. Elimizden gelen katkıları sağlamaya çalışacağız.”
Terzi, “Zongudak'ta futbol her şeyin önünde”
Ziyarette yer alan Zonguldak Kömürspor’un Teknik Direktörü Cahit Terzi ise “Türkiye genelinde unutulan şehri ulusal medyada gündeme getirdik. 2 senedir Zonguldak şehri ve kulübümüz çok büyük prim yaptı. Şehir anlamında iyi reklam oldu. Zonguldak'tan maalesef destek göremiyoruz. Bu desteği görürsek 70-80'li yıllardaki başarıyı yakalayabiliriz. Herkesin destek olması lazım. İstanbul'da maçımıza bin kişi geldi. Ankara'da final oynadık 10 bin kişi geldi. Bu kadar taraftarı hiçbir şehir taşıyamaz. Zongudak'ta futbol herşeyin önünde. Bunun farkına varılmalı.” dedi.
Fadime YILMAZ ELMA

Kaynak: Editör:
Etiketler: GMİS, Zonguldak Kömürspor, Süleyman Caner
Yorumlar
Haber Yazılımı