KÖMÜRÜMÜZ YERİN ALTINDA BEKLİYOR
Haber
22 Eylül 2022 - Perşembe 16:02 Bu haber 1116 kez okundu
 
KÖMÜRÜMÜZ YERİN ALTINDA BEKLİYOR
“İthal kömür maalesef teşvik ediliyor ama yerli kömüre teşvik yok” diyen Yıldırım:
SİYASET Haberi
KÖMÜRÜMÜZ YERİN ALTINDA BEKLİYOR

Milli Yol Partisi (MYP) Genel İdari Kurul üyesi Taner Yıldırım yeni kurulan partisinin Türkiye’nin birçok İl, İlçe ve beldelerinde teşkilat çalışmalarını tamamladığını belirterek Ekim ayında büyük kurultay yaparak, 2023 seçimlerine katılma hakkı kazanacağını ve iddialı olduklarını söyledi.

Milli Yol Partisi Genel İdari Kurulu(GİK) üyesi Taner Yıldırım, Milli Yol Partisi Zonguldak İl Başkanı Cemal Demircioğlu, Merkez ilçe Başkanı Levent Bahadır ve yönetim kurulu üyesi Ferhat Avcı parti binasında açıklamada bulundu.

“Yaklaşık 7 ay önce kurduğumuz Milli Yol Partisi Türkiye’nin birçok il, ilçe ve beldelerinde teşkilatlanma çalışmalarını tamamladı Ekim ayı sonunda Büyük Kurultayımızı gerçekleştirerek 2023 yılında yapılacak seçimlere katılma hakkını kazanacak.” diyen Yıldırım şunları ifade etti.

“SİSTEMİ BİZ DÜZELTİRİZ İLKESİYLE YOLA ÇIKMIŞ BİR HAREKETTİR MİLLİ YOL HAREKETİ”

“Partimiz çok zor şartlarda ama çok kolay kuruldu. Partimiz ve genel başkanımız Anadolu’da pek bilinmemesine rağmen çok kısa zamanda yapılandık. Bunun en önde gelen sebeplerinden biri partimizin halkın içinden çıkması, Anadolu insanının hareketi olması, Anadolu insanının ben bu ülkeyi yönetebilirim, bu adaletsiz sistemi, liyakatın olmadığı, üretimin göz ardı edildiği sistemi biz düzeltiriz ilkesiyle yola çıkmış bir harekettir Milli Yol Hareketi. Milli Yol Hareketi ülkemizin makus tarihini değişecek plan, program, proje, vizyon sahibi bir harekettir. Geçmişi yüzyıllara dayanan bir harekettir. Bu hareketin son evresi Milli Yol hareketidir.

Bugün sistem iki seçenekli cumhur ittifakı ve millet ittifakı seçenekleri ortaya koyuyor ve bunlardan birini seçeceksiniz diyor. Bizim parti olarak bu iki ittifakla da alakamız yok. Biz üçüncü bir yoldan yanayız. Bu üçüncü yolda adaletli, liyakatlı, üretimli, ahlaklı, ülkenin kaynaklarını verimli kullanıp millete dağıtacak, milletin izzetli, şerefli, haysiyetli yaşamasını sağlayacak bir yapılanmaya girecek bir sistemdir. Allah nasip ederse biz bunu başaracağız.” diye konuştu.

“FİLYOS PROJESİ TÜRKİYE’MİZ VE ŞEHRİMİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR PROJEDİR”

 Filyos projesinin önemine dikkat çeken Taner Yıldırım; “Filyos Projesi Türkiye’miz ve şehrimiz için çok önemli bir projedir. Bölgede doğalgazın çıkmasıyla birlikte orada yatırım yapılanması değişti. Endüstri bölgesinden enerji üssü oldu fakat endüstride devam edecek ama orada acı bir gerçek var. İlk kurulduğunda yüksek teknolojik ürünlerin üretileceği söylendi fakat şuanda buğday, gübre üretimi yapılacağı da söyleniyor. Gübre fabrikasıyla alakalı ÇED raporlarının alındığı ve bu yatırımlar için teşvik ve kredilerin alındığı ve arsanın tahsis edildiği söylentileri var. Biz gübre fabrikasına karşı değiliz fakat bu fabrikanın buraya yapılmasının olumlu olduğunu düşünmüyorum. Çünkü orada 20 kilometrelik tarım havzası var. Bereketli toprakların fabrika yapılarak heba edilmesine olumlu bakmıyoruz. Bu fabrikanın kurulmasıyla birlikte hava, deniz ve suya verebileceği kirlilikler denizdeki balığımızı etkileyecektir, ormanlarımızdaki kestane ve balı etkileyecektir, tarım arazilerimizi etkileyecektir.

İthal kömür maalesef teşvik ediliyor ama yerli kömüre teşvik yok. Limanın karşısında tonlarca ithal kömür Zonguldak’a getirilmek için bekletiliyor ama bizim yerli kömürümüz yerin altında bekliyor. Rödevanslı saha işletmecileri de bundan rahatsız. Bu işletmeler neredeyse durma noktasına gelmiş ve işlerini bırakma düşüncesinde olanlar var.” dedi.

Haber:Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: KÖMÜRÜMÜZ, YERİN, ALTINDA, BEKLİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı