Haber Detayı
19 Nisan 2019 - Cuma 13:32 Bu haber 2302 kez okundu
 
KOZLU SU SPORLARI MERKEZİ’NE BAKANLIKTAN ÖDÜL
SPOR Haberi
KOZLU SU SPORLARI MERKEZİ’NE BAKANLIKTAN ÖDÜL

İçişleri Bakanlığının başlatmış olduğu “Projem Türkiye; Mülki ve Yerel Yönetimlerde Yeni Fikirler ve Örnek Uygulamalar Yarışması” ndan Kozlu Su Sporları Merkezi’ne ödül geldi. Zonguldak Vali Yardımcısı Nevzat Taştan ve Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel ödülü İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun elinden aldı.

‘Projem Türkiye’ yarışmasında başarılı bulunan bin proje arasında yer alan ve bu projeler arasından da ilk 15’e girmeyi başaran Kozlu Su Sporları Merkezi, ödülünü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan aldı. Toplamda 1102 projenin yer aldığı yarışmada ‘Kültürel’ kategorisinde dereceye girmeyi başaran Kozlu Su Sporları Merkezi dokuzuncu oldu.

YÜKSEL: “DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”

Ödülle ilgili sevincini sosyal medya üzerinden dile getiren Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, “İçişleri Bakanlığının düzenlemiş olduğu projem Türkiye yarışmasında 1.000 proje arasından 15 proje arasına girerek ödüle layık görülen Kozlu Su Sporları Merkezi projesi çalışmanın ve gayretin sonucu olarak bizi çok mutlu etti. Ödülümüzü İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'dan aldık. İlimiz adına daha güzel çalışmalar yapmak için daha çok gayret ederek daha çok çalışacağız. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederim.” ifadelerine yer verdi.

‘Projem Türkiye’ Nedir?

İçişleri Bakanlığı tarafından, Valilik, Kaymakamlık ve Belediyelerin gerçekleştirdikleri, vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırıcı, farkındalık oluşturan ve örnek olabilecek projelerin teşvik edilmesi amacıyla, 19 Nisan 2018 tarihinde “Projem Türkiye; Mülki ve Yerel Yönetimlerde Yeni Fikirler ve Örnek Uygulamalar Yarışması” başlatıldı. Bu kapsamda Strateji Geliştirme Başkanlığımıza Güvenlik ve Asayiş, Kamu Hizmetlerinin Geliştirilmesi, Kültürel, SosyoEkonomik ve Vatandaş Odaklı Hizmetler vb. kategorilerde 1.102 proje ulaştı. Projeleri değerlendirmek ve örnek olacak uygulamaları seçmek üzere; İçişleri Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği temsilcilerinden “Proje Değerlendirme Kurulu” oluşturuldu.

Bu projelerin değerlendirmesinde; Kamuya Yararı, Hedef Kitlenin Yaygınlığı (Kadın, çocuk, engelli, malül, yaşlı vb.), Özgünlüğü ve Yenilikçi Yanı, Hükümet ve Bölge Kalkınma Planlarına Uyumu, Devlet Vatandaş Bütünleşmesine Sağladığı Katkı, Sektöre Sağladığı Katkı (Yeni iş alanları yaratma, istihdam vb.), Bulunduğu İl’e ve Ülke Ekonomisine Katkısı, Sürdürülebilirlik, Diğer İllere Örnek Olma Özelliği, Sivil Toplum Kuruluşlarının ve Vatandaşın Katkısı, Teknolojiyi Kullanma Kapasitesi, Ulusal Kazanım (Ekonomiklik, teknolojik altyapı, üretim, dışa bağımlılığı azaltıcı vb.) kriterleri göz önünde bulunduruldu. Haber: Fadime YILMAZ ELMA

Kaynak: Editör:
Etiketler: KOZLU, SU, SPORLARI, MERKEZİ’NE, BAKANLIKTAN, ÖDÜL,
Yorumlar
Haber Yazılımı