0
Haber Detayı
06 Ağustos 2018 - Pazartesi 08:44 Bu haber 3299 kez okundu
 
KULİS ADNAN KÜÇÜKVAR
VEKİL ÜNİVERSİTE’Yİ YOK SAYMIŞ… TREN DE ‘BALIK İSTİFİ’ TAŞIMAYA SON AK PARTİ KADIN KURULTAYI YAPILDI LİMANLAR ‘GÖREN GÖZ’ ARIYOR… KIRIK BASTON SAPI ONARILDI
GÜNDEM Haberi
KULİS ADNAN KÜÇÜKVAR

VEKİL ÜNİVERSİTE’Yİ YOK SAYMIŞ…


CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, partisinin içinde bulunduğu ‘Çitişik’ duruma çözüm bulamayacağını anlayınca, ‘köylü kurnazlığı’ çerçevesinde ‘ajitasyon’ çekiyor… Olayları çarpıtıp, toplum katmanlarını yönlendireceğini zannediyor. Hal bu ki Zonguldak’a siyaset 1908’de girmiş… Zongalık’ta staj yapan Zonguldaklı, Cumhuriyet’ten bu yana da ‘kozmopolit’ yapı içinde doktorasını ve doçentlik tezlerini verdi.
Bu ‘Politikacı’ ve ‘Bürokratlar’ ile ‘Tabela dernekleri’, bu halkı profesör yaptı, profesör…
Seçmeni ‘Enayi’ yerine koyan politikacıya kızıyorum…’Ajitasyoncu’ kardeşim, giymiş çizmeyi, girmiş CHP’li Belediye’nin yanındaki lağım kokan dereye…
‘Derenin ıslahı’ ile ilgili inceleme yapmış… Aynı günlerde Belediye Meclis Üyesi İzzet Türkçelik’te ‘İktidar, dere ıslahını CHP puan kazanır diye yapmıyor’ demişti.
Derenin lağım kokmasının nedeni, derenin ıslahı mı, dereye mahallelerden akan kanalizasyonlar mı?
Milyonlar verildi, arıtma yapıldı. Neden mahallelerin lağımları dereye akıyor?
Dere ve lağım konusunda ‘Algı’ ve  ‘Ajitasyon’ taktiklerini bırakalım. Önce, belediye karşısında ikinci kattan akan lağımın asfalt dökerken kapattığınız giderini açın. Sonra çizmeleri giyin el ele mahallelere gidin, vatandaşın çektiği lağım kokularının içinde, lağım göllerinde resim çektirin. ‘İğneyi kendinize’ batırın önce…’Çuvaldızı’ da Muharrem beye batırırsınız…
İkincisi… İl yönetiminde üç üyesi olmayan ve il yönetimine başkan atayamayan yeni vekil, Emniyet müdürünü ziyaret etmiş ve ‘Zonguldak Acil Kalkınma Kurulu(ZAKK)’ kurulmasını istemiş.
Ancak, teklif ettiği ZAKK’da Vali, Emniyet Müdürü, Belediye Başkanları TTK Genel Müdürü ve Milletvekilleri olmalı’ diyesiymiş…
Sayılanlar zaten dediğin işin içinde…Anlaşılan ‘CHP’li Vekil’ kumpanyaya dahil olmak istiyor.
Asıl önemli konu… Deniz Vekil, ZAKK içinde Üniversite’yi saymamış…
Acaba neden? Üniversite Genel Sekreterliğine İmam Hatip tandanslı bir bürokratın atanmak üzere olduğunu mu duymuş ki! 
İl yönetiminde arkası yok. Genel Merkez’de Genel Başkan Kılıçdaroğlu aleyhinde toplanan imzalar CHP’yi ‘Felç’ etmiş durumda. Kurultay toplanmazsa Muharrem İnce ekibi gider. İnce gelirse, Kılıçdaroğlu tayfası gider… Vekil Yavuzyılmaz’ın durumu ‘Siyasi’ olarak zor.
Dolayısıyla, yaptıkları ‘Hızlı, etkin ve çözüm odaklı irade’ isteğine hiç uymuyor.

TREN DE ‘BALIK İSTİFİ’ TAŞIMAYA SON


 18 Mayıs 2017’de ‘Deniz sezonu açılacak’ diye manşet çekmişiz. Bir yaz sezonu ‘Balık istifi yolca taşımış trenlerimiz. Zonguldak-Çaycuma-Gökçebey-Karabük arasında tren yoluyla seyahat edecekler, ‘illallah’ etmişler, toplu taşımacılık adına trenlerde…
İki hafta önce de (23 Temmuz 2018) Çaycuma treni ve iktidar başlıklı yazıyla hatırlatmışız sorunu… Zonguldak’ta 20 bin oy az alan iktidarın yöneticileri(Milletvekilleri ve parti yöneticileri), 5. Kurultay öncesi İlgili bakana ulaşmayı becermişler ve Balık istifi tren yolculuğunu anlatıp, ‘Ahlaken’ de böyle yolculuğun yakışmadığını belirtmişler.
Velhasıl-ı Kelam, Adapazarı’ndan 250 yolcu kapasiteli4’lü DMU(Dizel Motorlu Tren Seti) almışlar. Rivayet odur ki, dün itibarıyla ‘Test’ seferleri yapılacak ve Çarşamba günü hat üzerinde seyr-ü sefere başlayacak.
Demek ki neymiş? 
AK Parti’de fragmanlar bitti, film başlamak üzere… Yani, 20 bin oy farkı, birilerinin rüyalarına girmeye başlamış… 5. Kurultay kamçısını birileri yemiş gibi.  
İnşallah ‘Ödenek’ yüzünden duran tünel inşaatlarının işi içinde bir ‘Dört elle sarılma’ gösterisi yapılır…
AK PARTİ KADIN KURULTAYI YAPILDI

Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları Genel Kurulu cumartesi günü Ankara da yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ında katıldığı kongrede Genel Başkanlığa yeniden Lütfiye Selma Çam seçildi.

50 kişilik yönetim kurulu üyeliğine 10. Sıradan Dilek Karakuş Kaya da seçildi. Kaya, Zonguldak İl Yönetim Kurulu Üyesi iken Milletvekilliği aday adayı olmak için görevinden istifa etmişti.
Ak Parti Zonguldak kadın kolları, 8 otobüsten oluşan 200 kişilik bir üye gurubu ile genel kurul toplantısına katılmıştı.
LİMANLAR ‘GÖREN GÖZ’ ARIYOR…


Zonguldak’ta ki balıkçı limanlarıyla ilgili yaptığımız yayınlar, maalesef kulak ardı ediliyor. Aslında ‘Kulak ardı etmek’ kimsenin işine gelmez. Çünkü, bizim yaptığımız eleştirilerin odağında, maddi hasardan çok, meydana gelecek manevi hasarlar var. Yani, meydana gelecek fırtınada insan hayatının güvenliği söz konusu, Örneğin Zonguldak? Kozlu Limanı koruyucu mendireği fırtınadan yıkılmıştı.
Binlerce metreküp kaya liman ağzına yayılmıştı. Meydana gelen 4-5 milyonluk zararı bir kenara koyun.
Zonguldak Valisi Ahmet Çınar’ın ‘Dalgaların hız ve şiddetini hesap etmeden yapılan mendirekler var’ diyerek, durumun vahametini ortaya koymuştu.
Efendim, “Devlet zararların bir kısmını(hasar gören ticari kayık ve liman içindeki resmi esnaflar) ödedi ya?” demek, kurtuluş veya bir ‘Savunma’ değil.
Önlem almazsanız, ileride daha büyükleri meydana gelir. ‘Zararın karşılanması, önlem almayı engeller mi?
BU gün itibarıyla, Kozlu Limanı ağzında, büyük kayıkların girmesini engelleyecek kayalar için önlem ‘Işıklı şamandıralar’ konmamıştır. Aynı sıkıntı Alaplı Limanında, Filyos Limanında mevcuttur.
Yaz sezonu bitiyor, fırtına sezonları yaklaşıyor.
KIRIK BASTON SAPI ONARILDI


17-18-19 Ağustos’ta Devrek’te yapılacak olan ‘Baston ve Kültür Festivali hazırlıkları devam ediyor.
Festivalin izlenme açısından çeşitlendirilme çalışmaları sürüyor. Sünnet şöleni, Off Road, Baston Paneli, Devrekli yazarlar, Baston Tarihi paneli ve Uğur Işılak ile Öykü Birman’ın  sahne alacağı ses sanatçılarının katılacağı Festivale katılımın yoğun olması bekleniyor.
Diğer taraftan, Devrek Meydanında bulunan Bastoncu Heykeli’ndeki kırık baston sapının da Belediye Başkanı Mustafa Semerci tarafından tamir ettirildiği öğrenildi.
‘Baston Festivali’ coşkusunun yaşanması, yaşatılması Zonguldak için bir kazançtır. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KULİS, ADNAN, KÜÇÜKVAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı