İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
2.LİG, TAKIMA AĞIR GELDİ
2.LİG, TAKIMA AĞIR GELDİ
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Barınaklar yıkılıyor
Barınaklar yıkılıyor
Haber Detayı
17 Nisan 2015 - Cuma 21:10 Bu haber 5225 kez okundu
 
KYK’da yangın söndürme tatbikatı
Kredi ve Yurtlar Kurumu(KYK) Karaelmas Kız Öğrenci Yurdu’nda olası bir yangına karşı öğrenci ve personelin nasıl hareket etmesi gerektiği konusunda uygulamalı olarak yangın söndürme ve yangına müdahale tatbikatı gerçekleştirildi.
- Haberi
 KYK’da yangın söndürme tatbikatı

KYK Karaelmas Kız Öğrenci Yurdu personeli ve öğrencilerine Öz Alevsan Yangın Eğitim Uzmanı Hamdi Karaçam tarafından yangın söndürme ve yangın söndürme cihazlarının kullanımı konusunda bilgi verilerek uygulamalı olarak yangın söndürme tatbikatı yapıldı. Tatbikata, KYK Bölge Müdürü Şükrettin Yılmaz, Yurt Müdürü Hatice Gökçen, öğrenciler ve kurum personeli katıldı. Tatbikat gereği benzin ve mazot karışımından elde edilen sıvı yangın panosuna dökülerek, personel ve öğrencilerin olası bir yangına karşı neler yapılması gerektiği ve yangın söndürme cihazlarının doğru kullanım teknikleri hakkında uygulamalı eğitim verildi. 
Yangın söndürme tatbikatının ardından değerlendirme yapan KYK Bölge Müdürü Şükrettin Yılmaz, bu tür tatbikatları her yıl gerçekleştirdiklerini vurgulayarak, “Öğrenci ve personelimizin olası bir yangın anında yapılması gerekenler hakkında bilgilendirmek ve yangın esnasında söndürme işleminin nasıl yapıldığını anlatmak amacıyla tatbikat düzenledik. Bu sayede öğrenci ve personelimiz yangın çıktığında nasıl müdahale etmeleri gerektiğini uygulamalı olarak öğreniş oldu. Tatbikatın amacına ulaştığını düşünüyorum” dedi. 
Öz Alevsan Yangın Eğitim Uzmanı Hamdi Karaçam ise, “KKY binasında bulunan yangın söndürme cihazlarının herhangi bir yangın anında nasıl kullanılması gerektiği veya kullanırken nelere dikkat etmesi gerektiği konusunda bilgi vererek yapılması gerekenleri uygulamalı olarak gösterdik. Bu durumu raporlayarak kullanım sertifikalarını kendilerine takdim edeceğiz. Bu tür tatbikatları yılda bir kez olmak üzere periyodik olarak her yıl gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.
Göksu Bayram

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KYK Karaelmas Kız Öğrenci Yurdu, Öz Alevsan
Yorumlar
Haber Yazılımı