Haber Detayı
28 Nisan 2015 - Salı 08:19 Bu haber 3467 kez okundu
 
Laik eğitim için imza kampanyası
Birleşik Haziran Hareketi ‘Laik ve Bilimsel Eğitim’ talebiyle, Vergi Dairesi önünde stant kurarak imza kampanyası başlattı.
- Haberi
Laik eğitim için imza kampanyası

Göksu Bayram-Laik ve Bilimsel Eğitim talebiyle 13 Şubat’ta okullarda boykot gerçekleştiren Birleşik Haziran Hareketi, Türkiye genelinde, zorunlu din derslerinin kaldırılması ve okulların imam hatipleştirilmesine karşı imza kampanyası başlattı. Birleşik Haziran Hareketi adına kampanya hakkında bilgi veren Timur Uzun, “Bilimsel ve laik eğitim için söz ve karar öğrencilerin, öğrencilerin vekillerinin olacaktır. Türkiye’de bilindiği üzere eğitim paralı hale getirildi ki, bundan sonra çıkarılacak kanunlar eğitimin tamamen paralı olması yönünde olacaktır. Birleşik Haziran Hareketi olarak Türkiye genelinde imza kampanyası başlatmıştır. Zonguldak’ta Perşembe gününe kadar devam edecek kampanyamıza, tüm Zonguldak halkının duyarlı olmasını ve bize bu konuda destek vermesini istiyoruz” dedi.
Laik ve Bilimsel Eğitim Boykot’unu daha da ileriye taşımayı hedefleyen Birleşik Haziran Hareketi’nin talepleri arasında; Zorunlu ve seçmeli Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinin kaldırılması, okulların İmam Hatipleştirilmesine ve yine okullarda cami imamı görevlendirme, Kutlu Doğum Haftası  ve mescit uygulamalarına son verilmesi, ders kitaplarının bilimsel içeriğe kavuşturulması, öğrencilerin kılık-kıyafetlerine karışılmaması, MEB Şura kararlarının yok sayılması, bilimsel ve laik eğitim için söz ve kararın öğrencilere, öğretmenlere ve velilere verilmesi yer alıyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Laik, eğitim, için, imza, kampanyası,
Yorumlar
Haber Yazılımı