google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Evsiz kaldılar
Evsiz kaldılar
Haber Detayı
29 Mayıs 2020 - Cuma 16:27 Bu haber 1236 kez okundu
 
MAÇLARA SEYİRCİ ALINACAK MI ?
SPOR Haberi
MAÇLARA SEYİRCİ ALINACAK MI ?

Süper Lig ve TFF 1. Lig'de kalan müsabakaların seyircisiz oynanacağı açıklandı.

 

Federasyon tarafından yapılan açıklamada müsabakalarda şu kurallara uyulacağı ifade edildi;  

 

Ateşi 37.8 derece ve üzerinde olanlar stadyumlara alınmayacak.

 

Protokol tribününde oturacak kişiler 3 koltuk boşluk bırakılacak şekilde ve arka sıradaki oturma düzeni arada bir sıra boş bırakılmak suretiyle ön sıraya göre çaprazlama olarak oturmalıdır.Bir seyircisiz müsabakada en fazla 296 kişi stadyumda yer alacak.

 

 

 

Müsabakada taç çizgilerinde 2’şer, kale arkalarında 1’er olmak üzere 6 top toplayıcı görev yapar. Top toplayıcıların yaşları 20 ile 30 yaş arasında olmalıdır. Top toplayıcılar eldiven ve maske takmalıdır.Yedek Kulübelerinde kişilerin aralarında 2’şer koltuk boş bırakılarak oturulması zorunludur. Kulübede bulunma hakkı bulunan diğer kişiler aralarında en az 1 (bir) metre mesafe bırakılarak, yedek kulübesi ile aynı hizada olacak şekilde oturacaktır.Stadyumlarda, müsabaka öncesinde, esnasında ve sonrasında sağlık ve hijyen uygulamalarının düzenlenmesi ve uygulanması hususundaki tüm sorumluluk ev sahibi kulübe aittir.

TFF, maçlarda 5 oyuncu değişikliği yapılabileceğini açıkladı. Kupada uzatmaya gidilmesi halinde ilave 1 oyuncu değişikliği hakkı daha tanınacak.

Kulüpler tüm futbolcularına, teknik ve destek ekiplerine, maç operasyonu içerisinde çalışacak görevlilerine, her müsabakadan 2 gün önce Sağlık Bakanlığı tarafından akredite olan laboratuvarlarda Covid-19 PCR ve Antikor testi yaptırılması zorunludur.

Saha içerisinde bulunan futbolcu ve hakemler ile yedek kulübesinde bulunan sadece teknik sorumlular haricinde stadyumda bulunan tüm kişilerin sürekli olarak maske takmaları zorunludur. Oyundan çıkan futbolcular da maske takmak zorundadır.

 Stadyum içerisinde hiçbir alanda kapalı su harici ikram yapılmayacak, ikram alanları ve büfeler kapalı bulundurulmalıdır. Görevliler, stadyumlardaki tüm alanlarda sosyal mesafe kurallarına uygun olarak görev yapmakzorundadır. Hakemler ile diyalog kurmak isteyen teknik heyet ile futbolcular, maç süresince hakemlerle aralarındaki sosyal mesafeye dikkat edecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MAÇLARA, SEYİRCİ, ALINACAK, MI, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı