MARKETLERİMİZİ BİR KEZ DAHA UYARIYORUZ! google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
08 Temmuz 2019 - Pazartesi 15:59 Bu haber 3282 kez okundu
 
MARKETLERİMİZİ BİR KEZ DAHA UYARIYORUZ!
Raf fiyatı ile kasa fiyatlarına dikkat çeken Topaloğlu
GÜNDEM Haberi
MARKETLERİMİZİ BİR KEZ DAHA UYARIYORUZ!

Tüketici Hakları Derneği Zonguldak Şube Başkanı Ali Topaloğlu bazı büyük marketlerin raflarda sergilenen ürün fiyatları ile kasa fiyatları arasındaki uyumsuzluğa dikkat çekerek, tüketicileri bu konuda uyardı.

Tüketicileri ve büyük marketlere uyarılarda bulunan Tüketici Hakları Derneği Başkanı Ali Topaloğlu, ürünlerin son kullanım tarihine de dikkat edilmesi gerektiğini hatırlattı.

Bu konuda Tüketici Hakları Derneğine yoğun şikayetlerin geldiğini söyleyen Ali Topaloğlu, konu ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı.

MARKETLERDEN ÜRÜN ALIRKEN ÜRÜNLERİN SON KULLANIM TARİHİNE DİKKAT ETMELİ

“Son zamanlarda özellikle büyük marketler ile ilgili Derneğimize yoğun şikayetler gelmektedir.  Özellikle de son kullanım tarihi geçmiş, ya da geçmeye yakın ürünler vatandaşa sunulmaktadır.  Bu konuda tüketicilerimizi bir kez daha uyarıyoruz.

Özellikle büyük marketlerden ürün alırken ürünlerin son kullanım tarihine dikkat etmeli. Son kullanım tarihine yaklaşık ürünleri kesinlikle satın almamalarını talep ediyoruz. 

Diğer bir konuda derneğimize bu konuda çok şikayetler gelmekte.  Satılan ürünlerdeki raf fiyatlarıyla, kasa fiyatları arasında çok büyük farklar oluşmaktadır.

Örneğin, bir tüketicimiz rafta 10 liraya gördüğü bir ürünün maalesef kasada 12-13 lira satın almak zorunda kalmaktadır. Bu konuda biz tüketicilerimizden şunu rica ediyoruz, aldığınız ürünün mutlaka kasa fiyatını kontrol ediniz. Kasa fiyatları ile raf fiyatını kontrol ediniz, eğer raf fiyatı düşükse satıcıya o fiyattan size satmak zorundadır. Bunun satışından da kaçınamaz, bu konuda da tüketicilerimizin duyarlı olmalarını istiyoruz.

Diğer bir yandan da büyük marketlerimizi bir kez daha uyarıyoruz; tüketicilerimize ürün satarken bu konulara mutlaka dikkat etsinler. Bu tür şikayetler geldiği takdirde biz bu konuyu hemen Ticaret İl Müdürlüğü’ne bildirerek, gerekli denetimlerin ve ceza işlemlerinin yapılması konusunda başvuruda bulunacağız. Tüketicilerimiz de bu konuda böyle bir mağduriyette karşılaştıklarında derhal Ticaret il Müdürlüğü’ne başvurarak, şikayetlerini mutlaka yapsınlar” dedi.

Haber: Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: MARKETLERİMİZİ, BİR, KEZ, DAHA, UYARIYORUZ!,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı