google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
05 Nisan 2020 - Pazar 15:04 Bu haber 1860 kez okundu
 
MASKESİZ İÇERİ ALMAYIN
GÜNDEM Haberi
MASKESİZ İÇERİ ALMAYIN

     Türkiye’de Mart ayından bu yana artan COVİD-19 vakalarını gün geçtikçe can almaya devam ediyor. Vatandaşların uyması gereken kurallar üst üste gelen yayınlarla kamuoyuna aktarılıyor.
     3 Nisan 2020’de içinde bulunduğumuz hassas durum sebebiyle 30 büyük şehrin yanı sıra Zonguldak’ta da giriş çıkışlara yasak konuldu. Aldığı ekmekten deterjana kadar alışverişini marketten yapan vatandaşlar market işletmecilerine “Maskesiz içeri almayın” diyerek seslendi.
Vatandaş, “Bizler kendimizce önlemlerimizi alıyoruz. Ama market alışverişlerinde herkesin duyarlı olmadığını görüyoruz. Bu nedenle market işletmecilerine kapıya bir personel görevlendirmelerini girişlerde insanlara zorunlu maske taktırmalarını rica ediyoruz. Büyük şehirlerden arkadaşlarımızla görüştüğümüzde bu kuralların market tarafından getirildiğini kesinlikle içeri almadıklarını duyuyoruz. Market girişlerinde eldiven ve dezenfektan bulunması şart. Müşteri eldiveniyle gelse de markete ait eldivenleri tekrar kullanma zorunluluğu getirilsin. Böylece maskesini yeni takmış olsa da marketin eldivenlerini de kullandığında öksürse de maskede kalacağından bulaşma riski olmayacak.  Birçok alışveriş yeri meyve sebze, bakliyat, kuruyemişi poşete doldurarak satıyor. Bu güzel bir davranış ama yetmiyor insanlar bu sefer tüm poşetleri elliyor. Birçok vatandaş ise evlerine getirdikleri poşetleri yıkamıyor ya da balkonda bekletmiyor. Zonguldak’ta bazı marketlerin girişinde eldiven ve dezenfektan mevcut ama bu isteğe bağlı olarak duruyor. Bunu bir şart haline getirsinler.” şeklinde konuştu.

Haber: Arife GÜERYÜZ

Kaynak: Editör:
Etiketler: MASKESİZ, İÇERİ, ALMAYIN,
Yorumlar
Haber Yazılımı