Haber Detayı
22 Nisan 2015 - Çarşamba 21:28 Bu haber 3424 kez okundu
 
“Milli egemenlik ve çocuk bayramı kutlu olsun”
Türk Ocağı Başkanı Erol Şeref Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ve Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın bugün 95.yılını kutladı.
- Haberi
“Milli egemenlik ve çocuk bayramı kutlu olsun”

Türk Ocağı Başkanı Erol Şeref yaptığı yazılı açıklamasında; ‘Türk Milleti, sömürgeci devletlere karşı verdiği Milli İstiklal Savaşını kazanarak bu başarısını 23 Nisan’la taçlandırmıştır. Batılı sömürgecilerin heveslerini kursaklarında bırakmış ve Sevr Antlaşmasını tanımayarak, milli devletini kurmuştur. Milli mücadelemizin önderi Mustafa Kemal, egemenliğin Türk Milleti’nde olduğu Türkiye Cumhuriyet’ini ilanından sonra, bu mücadeleyi yürüten Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş gününü bayram olarak Türk çocuklarına hediye ederek, bu bayramın coşkulu bir şekilde milli duygularla kutlanmasını istemiştir.
Bizler anne baba olarak, siyasetçiler ve sivil toplum kuruluş mensupları olarak, öğretmenler ve devleti idare eden yöneticiler olarak geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlıklı, bilgili ve aynı zamanda milletini, vatanını, devletini, bayrağını seven, tarihine ve kültürüne saygılı, Türk kimliğinden onur duyacak gençler olarak yetiştirmenin ihmal edilmez bir görev olduğunu unutmamalı ve bu yönde gayret göstererek duyarlı davranmalıyız. Yoksa yarın çok geç olabilir. Bu düşüncelerle Zonguldak Halkı’nın büyük Türk Milleti’nin ve yarınlarımızın teminatı, gözleri öpülesi, pırıl pırıl, ışıl ışıl sevgili çocuklarımızın “23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı” en  içten duygularla kutluyoruz’ dedi. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türk Ocağı, Erol Şeref
Yorumlar
Haber Yazılımı