Haber Detayı
18 Nisan 2019 - Perşembe 15:34 Bu haber 3646 kez okundu
 
MİLLİLERDEN KÖRLİNG EĞİTİMİ
SPOR Haberi
MİLLİLERDEN KÖRLİNG EĞİTİMİ

Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu’nda kapalı tribünün altında yer alan Curling (Körling) Salonu hizmete girdi. Zonguldak’ın henüz yabancı olduğu sporu daha yaygın bir hale getirilmesi için ve tanıtımının yapılabilmesi için Körling antrenörü ve milli sporcu Semiha Konuksever ve Milli sporcu ve Teknisyen Emre Karaman kente geldi.

Tamamlanması uzun süren ve aylar sonra halka kazandırılan körling salonunda eğitim verilebilmesi için Erzurum ilinden antrenör Mustafa Demir Zonguldak’a gelmişti. Eğitimlere başlayan Demir, verdiği paneller ile 50’ye yakın sporcuyu körling sporuna kazandırmıştı. Öte yandan, Amasya ilinden körling sporuna daha iyi hizmet verilebilmesi için Körling antrenörü ve milli sporcu Semiha Konuksever ve Teknisyen Emre Karaman Zonguldak'a gelerek önerilerde bulundular. Önerilerin ardından zeminde iyileştirme çalışmaları da başladı. 2 gündür körling salonunda buzu kesme ve gibi çalışmalar  yapan ekip bugün son kez temel eğitimler vererek çalışmalarını tamamladı.

KONUKSEVER: “TEKNİK BİLGİLERİ VERMEK AMACIYLA GELDİK”

Körling Milli sporcusu ve antrenörü Semiha Konuksever, buzu iyileştirerek Zonguldak’a daha iyi hizmet verilebilmesi için geldiklerini ifade ederek, “Körling antrenörüyüm. Aynı zamanda da aktif milli sporcuyu. Erzuruluyum ve Amasya’dan buraya geldik. 2 günlük bir eğitim süreci için Zonguldak'a geldim. Feredasyon Başkanımızın talimatları doğrultusunda buraya yeni açılan körling salonu için buz iyileştirme arkadaşlara teknik bilgileri vermek amacıyla geldik. Arkadaşımız Emre Karaman buz teknisyeni onunla beraber buraya geldik. Şuan buraya buzu iyileştirme sebebiyle buraya geldik. Buzu iyileştirdiğimiz için antrenman yapamadık. Buzun bazı teknik konuları var kayganlığı buzun sıcaklığı soğukluğu bunların üzerine buraya geldik.” dedi.

“ANTRENMAN YAPACAK DÜZEY HALİNE GELİYOR”

Milli sporcu ve antrenör Konuksever açıklamalarının devamında şu ifadeler yer verdi: “Antrenörümüzle de burada fikir alışverişinde bulunuyoruz. Bildiklerimizi sağlıklı bir şekilde aktarabilmek için buradayız. Temel olarak iyileştirme aldığı sürece her seferinde böyle iyileştirme sürecine girmez. Çünkü düzenli olarak antrenman süresine girdiği için buzumuz kesilmez. Teknisyenimiz düzenli olarak buzu kestiği zaman bu şekilde bir daha böyle olmaz. Zaten burası antrenman yapacak düzey haline geliyor. Yeni bir antrenman salonu olduğu için bu işlemi yapıyoruz.”

DEMİR; “ŞAMPİYONA İÇİN ANTRENMANLARIMIZI YAPTIK”

Beden Eğitimi Öğretmeni ve körling antrenörü Mustafa Demir, floor körling üzerinden çalışmalara başladıklarını ifade ederek, “Beden eğitimi öğretmeniyim. Aynı zamanda körling antrenörüyüm. 4 aydır buradayım. Körlingle ilgili altyapı çalışmalarını başlattık. Tesisimizin yapımından şu anki antrenmanlara güzel bir çalışma ile geldik. Süreç içerisinde ki şuanda ilk etapta flor körling üzerinde biz Sivas’ta 15-16 Mayıs Türkiye Körling Şampiyonası’na katılmak için antrenmanlarımızı yaptık.'' şeklinde konuştu.

“MİLLİ SPORCULAR YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ”

Demir, “Takımlarımızı 4 Kız, 4 Erkek Yıldız ve Gençler takımı olarak şuanda antrenmanlara başladık. 1 aydır bu süreç içerisinde antrenmanlardayız. Buradan seçim yaptıktan sonra Sivas'a gidip turnuvaya katılacağız. İnşallah güzel bir başarı elde edersek bizim için burada daha güzel bir alana yayılma büyük bir kitleye ulaşma şansımız olacak. Burada ilk amacımız floor körling üzerinden eğitimi verip buz üstüne taşıyabilmek. Buradan milli sporcular yetiştirmek istiyoruz.” diye konuştu. Haber: Fadime YILMAZ ELMA

Kaynak: Editör:
Etiketler: MİLLİLERDEN, KÖRLİNG, EĞİTİMİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı