google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
28 Mart 2016 - Pazartesi 08:56 Bu haber 4394 kez okundu
 
MİSİAD Bodrum’da Kosova Başbakanı ile görüşecek
Memleketçi Sanayici İş Adamları Derneği (MİSİAD) Zonguldak Şube Başkanı Yasin Aygün, MİSİAD Genel Merkezi ve Bodrum Şubesinin düzenlediği 31 Mart günü başlayacak olan ‘Türkiye Kosova Turizm ve Ticaret Kardeşliği’ başlıklı programa katılacağını belirtti.
GÜNDEM Haberi
MİSİAD Bodrum’da Kosova Başbakanı ile görüşecek

  • MİSİAD olarak daha önce Kosova’ya ziyaret gerçekleştirdiklerini hatırlatan MİSİAD Zonguldak Şube Başkanı Yasin Aygün, Bodrum’da gerçekleştirilecek programa Kosova Başbakanı, bakanları ve işadamlarının yanı sıra MİSİAD şube başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin katılacağını belirtti.
  • MİSİAD Genel Merkezi’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşme hazırlığı içerisinde olduğunu belirterek MİSİAD Zonguldak olarak o programa da katılacaklarını, Zonguldak sorunlarını Cumhurbaşkanı ve Başbakan’a aktarma fırsatı bulacaklarını söyledi.

ÖZEL HABER: SEDA FİDAN

‘TÜRKİYE KOSOVA TURİZM VE TİCARET KARDEŞLİĞİ BODRUM’DA TARTIŞILACAK’

Memleketçi Sanayici İş Adamları Derneği (MİSİAD) Zonguldak Şube Başkanı Yasin Aygün, MİSİAD Genel Merkezi ve Bodrum Şubesinin düzenlediği 31 Mart günü başlayacak olan ‘Türkiye Kosova Turizm ve Ticaret Kardeşliği’ başlıklı programa katılacağını belirtti.

MİSİAD’ın çalışmaları hakkında bilgi veren MİSİAD Zonguldak Şube Başkanı Yasin Aygün; ‘Yolun başında söylemiştim yine söylüyorum durmak yok yola devam diye. Sahada olmaya devam ediyoruz ama bu belki Zonguldak belki Türkiye adına oluyor. Şuanda yine Genel Merkezimiz ve Bodrum Şube Başkanımızın düzenlediği bir etkinlik çerçevesinde 31 Mart’ta Bodrum’da olacağız. Türkiye Kosova Turizm ve Ticaret kardeşliği adına bir program düzenleniyor. Daha önce Kosova’da ziyarette bulunmuştuk. Kosova Başbakan’ı ve bakanları tarafından karşılanmıştık. 5 günlük bir ziyaretimiz olmuştu. Çok güzel bir diyalog oluşturduk. Kardeşliği geliştirmeye başladık. Bu görüşmelerimiz devam ediyor. Bu sefer turizm ve ticaret kardeşliği için bir yola çıktık. Bodrum’da 5 günlük kardeşlik, paylaşım adına eğitim sürecimiz olacak. Kosova başbakanı, bakanları, işadamları ve MİSİAD’lı işadamları bir araya geleceğiz. 5 gün boyunca Bodrum’da fikir alışverişinde bulunacağız. Onlar Türkiye’ye ne sağlayabilir, biz Kosova’ya ne sağlayabiliriz onlar tartışılacak.

‘TÜRKİYE’DE 50, DÜNYA’DA 20 TEMSİLCİMİZ OLDU’

Yine Genel Merkezimiz şube açılışlarına devam ediyor. Türkiye’de şube sayımızı arttırdık. Şuanda 50’nin üzerinde şube sayısına ulaştık. MİSİAD ilk kurulduğunda dünya çapında 6-7 temsilcilikle başlamıştık. Şuanda 20 ülkede temsilciliğimiz oldu.  En son Polonya ülkesinde şubemiz açıldı. Şube başkanımız mazbatasını aldı ve görevine başladı. Genel merkezimiz kalite belgelerimizi ve marka tescilini aldı.

‘CUMHURBAŞKANIMIZ VE BAŞBAKANIMIZLA GÖRÜŞECEĞİZ’

Önümüzdeki günlerde havaların daha da ısınmasıyla birlikte tüm şube başkanlarımız ve yönetim kurullarımızla önce Anıtkabir ziyaretimizi gerçekleştireceğiz ardından Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımızı makamlarında ziyaret edeceğiz. Genel merkezimiz tarafından bunun programı hazırlanıyor. Bizde bu programa katılarak Zonguldak sorunlarını Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Başbakanımıza aktarma fırsatı bulacağız. Ondan sonra gerçek anlamda sahalarda olacağız.

‘BİRLİK VE BERABERLİĞİ ACİLEN SAĞLAMALIYIZ’

MİSİAD’ın önemi burada ortaya çıkıyor. Son günlerde yaşadığımız terör olaylarının ön plana çıkması hepimizi üzdü. MİSİAD ‘Türkiye’nin milli gücüyüz’ diyor. Milli değerlerimize sahip çıkmamız gerektiğini ön plana çıkarıyoruz. Artık birlik ve beraberliğin şart olduğunu dile getiriyoruz. Buna sadece ticaret olarak bakmıyoruz, ülkede yaşayan bireyler olarak bakıyoruz. Ticarette şehrimize ve ülkemizde okyanusta bir dalga olarak katkı sağlamaya çalışıyoruz. Ama önemli olan birlik ve beraberliği sağlamaktır. Bunu çok acil bir şekilde yapmamız gerekiyor’ dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MİSİAD, Bodrum’da, Kosova, Başbakanı, ile, görüşecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı