0
Haber Detayı
09 Ocak 2019 - Çarşamba 16:21 Bu haber 3292 kez okundu
 
MİTHATPAŞA TÜNELLERİ ÖNCELİKLİ PROJE KAPSAMINA ALINDI
GÜNDEM Haberi
MİTHATPAŞA TÜNELLERİ ÖNCELİKLİ PROJE KAPSAMINA ALINDI

Zonguldak şehir merkezi araç trafiği ve Karadeniz Sahil Yolu Projesi için çok önemli olan ve Karayolları 15'nci Bölge Müdürlüğü tarafından 'yapımı öncelikli birinci proje' kapsamına alınmasının alıındı.
Mithatpaşa Tünelinin yapımı yüklenici firma ÖDF Yılmazlar İnşaat tarafından yeniden başladı.Yıl sonuna kadar bşir tüpün trafiğe açılması hedefleniyor. 
Karadeniz Sahil Yolu’nun bağlantı noktalarından olan Mithatpaşa Tünelleri, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca Türkiye’de yapımı öncelikli 3’üncü, bölgede ise yapımı öncelikli 1’inci proje kapsamına alındı. 
 Zonguldak şehir içi trafiğinin rahatlaması açısından çok önemli olan Mithatpaşa Tünelleri inşaatının başlaması vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı. 
Mithatpaşa Tünelleri ile ilgili İnşaat firması genel koordinatörü Mustafa Şahingöz, şöyle dedi:
"Bunların içerisinde 15-20 adet teknik personelimiz alacak. Müşavirleri ve karayolları personellerini de sayarsanız bu sayı 300'ü bulur. Tünelde gaz var ama gaza tedbirler alındı. Tünelde ki gaz öyle bir maden boyutunda ki gaz değil. Tünelde ki gaz, mücadele edilebilir bir gaz. Engel değil. Yavaşlatmaması için gerekli tedbirler alındı. Gaz ölçüm cihazları ile donatılıyor tünel. Ona göre sondajlar açılacak. Emniyetli şekilde çalışılacak. Tünelin kendi yapısından dolayı yer altında kömür var. Bunlar da çalışmaları zorlaştırdı. Ancak herkes artık nasıl çalışacağını biliyor. Bunun önlemleri alındı. Şu ana kadar inşaatın yüzde 15’i tamamlandı."
Sağ ve sol tüp olarak 1500 metre uzunluğunda olan Mithatpaşa Tünelleri şuana kadar 500-600 metre açılmış olup iki tarafta da yaklaşık 900’er metre açılacak mesafe kaldığı öğrenildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MİTHATPAŞA, TÜNELLERİ, ÖNCELİKLİ, PROJE, KAPSAMINA, ALINDI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı