google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
28 Nisan 2015 - Salı 17:37 Bu haber 2485 kez okundu
 
Müsiad, AK Adayları ağırladı
AK Parti Zonguldak Milletvekili Adayları seçim gezileri kapsamında Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’ni (MÜSİAD) ziyaret etti.
- Haberi
Müsiad, AK Adayları ağırladı

7 Haziran’da yapılacak Genel Seçimlerde aday olan Zonguldak AK Parti Milletvekili Adayları Hüseyin Özbakır, Özcan Ulupınar, AK Parti Merkez ilçe Başkanı Metin Karaduman ve beraberindekiler MÜSİAD’ı ziyaret ederek destek istedi.
MÜSİAD’dan yapılan yazılı açıklamada: 

 ‘TALEBİMİZ, FİLYOS PROJESİNİN HAYATA GEÇİRİLMESİ’
“Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Salih Yılmaz, “MÜSİAD olarak bizler kamu yararına çalışan dernek hüviyetindeyiz. Bizler dün olduğu gibi siyasi partilere bugünde eşit mesafede olmayı arzu ediyoruz. Amacımız Zonguldak’a ve ülkemize hizmettir. Bu anlamda tüm siyasi partilerimizle sivil toplum kuruluşlarımızla beraber çalışarak şehrimize, ülkemize hizmet etme gayretini güdüyoruz. AK Parti Milletvekili adaylarına baktığınız zaman liste olarak dönemin en güzel listesini yaptıklarına inanıyoruz. Liste olarak beğendiğimiz bir liste oldu. İnşallah şehrimize ve ülkemize hayırlı olurlar. MÜSİAD olarak bizler seçilecek olan bütün milletvekili adaylarının seçildikten sonra da siyasi parti etiketini bir tarafa bırakarak birlikte beraberlik halinde Zonguldak'a hizmet etmelerini birlik ve beraberlik halinde yürümelerini arzu etmekteyiz. MÜSİAD olarak taleplerimiz arasında Filyos Projesinin hayata geçirilmesi en önde geliyor. Projenin Zonguldak’ın geleceği ve istikbali açısından son derece önemli olduğunu düşünüyoruz. O konuda çaba sarf edip bir an önce hayata geçirmelerini talep ediyoruz” dedi.

 ‘TEŞVİK ZONGULDAK’IN ÖNÜNÜ AÇAR’
Teşvik sisteminde 3. Bölgeden 6. Bölgeye geçmenin bölgenin geleceği açısından çok önemli olacağını ifade eden MÜSİAD Zonguldak Şubesi Başkanı Salih Yılmaz, “Bunun dışında sektörel teşviklerin Hüseyin Özbakır tarafından Zonguldak’ın bölgesel teşvik sınırlamasını 3’ten 4’e çıkaracağı yönünde açıklamaları oldu bundan memnuniyet duyarız. Ama bu Zonguldak'ın geleceği için yeterli olacağını düşünmüyoruz. Bizim 6’yı talep etmemiz gerekiyor. Bu sayede sektörel teşvikte 6. bölgeye alınabilirse Zonguldak’ın önünün açılacağını bu manada orman ürünleri noktasında olsun makine ürünleri noktasında olsun eğer teşvik alabilirsek Zonguldak’ın önünün açılacağını düşünüyoruz. Bu teşviklerle beraber Zonguldak’taki müteşebbis ruhunun artacağını, bununla beraber Zonguldak'ın  kaybettiği yılların daha kısa mesafede alınacağına, inşallah şehrimizin gelişmesinin hızla gerçekleşmiş olacağına canı gönülden inanıyoruz. Zonguldaklı Milletvekillerimizden bu noktada çalışma yapmalarını bekliyoruz. Bunun yapılması halinde Zonguldak’ta işsiz kalmayacak göç sorunun ise biteceğine inanıyoruz. Bu manada Zonguldak müteşebbis ruhuna önem vermesi gerektiğini söylüyoruz. Bizler tüm vekillerimizle beraber Zonguldak’ın yarınları için çalışmak istiyoruz. Kendilerine bu uğurda başarılar diliyoruz. İnşallah seçilirler gönlümüz onların seçilmelerinde yana” şeklinde konuştu.

 ‘ZONGULDAK’IN KABUĞUNU KIRMASI İÇİN YOLA ÇIKTIK’
Listelerin kesinleşmesi ile ziyaretlere başladıklarını ifade eden AK Parti Zonguldak Milletvekili Adayı Hüseyin Özbakır, “Cuma günü listelerin kesinleşmesinden sonra bugün sabah saatlerinden itibaren ziyaretlerimize başladık. Zonguldak’ımıza hizmet için yola çıktık. Daha öncede beraber görüştük. Benim yola çıkmamdaki en önemli sebeplerden bir tanesi Zonguldak’taki bu 3. Bölgeyi en az 4’e çıkartmak. Ben çıkartırım demiyorum ama büyük ihtimalle çıkartırız. Arkadaşlarımızla beraber bunun olması için elimizden geleni yapacağız. Diyorsunuz ki 6’ya çıkartın, onu başarabilsek o daha zor bir olay ama bu konuda arkadaşlarımızla tanıdığımız diğer milletvekilleri ile başbakanımız ile gerekirse cumhurbaşkanımızla görüşmelerimizi yapacağız. İnşallah bu konuda Zonguldak’ın kabuğunu kırması için mücadele edeceğiz. Bu gayretle yola çıktık. Belirttiğiniz gibi listemizde başbakanımız tarafında hazırlandı. Bu liste ile başarılı olacağımıza inanıyorum. Biz en az 4’ü hedefliyoruz. İnşallah başarılı oluruz arkadaşlarımızla birlikte mecliste Zonguldak için çalışırız. Sizlerden de destek istiyoruz. Hakkımızda hayırlısı olur inşallah bizleri kabul ettiğiniz için teşekkür ediyorum” dedi.

‘HEPİNİZDEN ALLAH RAZI OLSUN’
AK Parti Milletvekili Adayı Özcan Ulupınar ise işadamlarına Türkiye’de olduğu gibi önemli görevler düştüğünü belirterek, “Hepinizden Allah razı olsun. Hem istihdamın artmasında hem de ekonomimizin ayakta durmasında sizlere büyük görevler düşüyor. Bu anlamda verdiğiniz mücadele için sizlere teşekkür ediyoruz. Hükümetimiz zamanında Zonguldak’ta yıllardır yapılamayanlar gerçekleştirildi. Filyos Projesinde liman ihalesini gerçekleştirdik, ihaleye giren firmanın dava açması sonucu süreç uzadı, ama Başbakanımızın da dediği gibi tüm engellemelere rağmen gerçekleştireceğiz. Yollarımız ve tünellerimize başladık, belli aşamaya getirdik. Diğer birçok proje de bizim zamanımızda hızlandı. Eksiğimiz olmuştur, ama geçmiş dönemlerle kıyaslanamayacak kadar gelişme sağlandı. Önümüzdeki dönemde de Hüseyin ağabeyin de katkılarıyla daha etkin çalışmalar yapıp projelerimizi sonlandıracağız” ifadeleri kullanıldı.  

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MUSİAD, AK Parti
Yorumlar
Haber Yazılımı