0
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
30 Temmuz 2018 - Pazartesi 14:23 Bu haber 3210 kez okundu
 
Nem ve sıcaklıklar kan bağış oranlarını düşürdü
SAĞLIK Haberi
Nem ve sıcaklıklar kan bağış oranlarını düşürdü

Hastanede tedavi gören hastaların kan ihtiyacını karşılayan Kızılay’ın kan bağışçı sayısını aşırı nem ve sıcaklıklar miktar düşürdü.  Zonguldak Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. Ömer Selim Alan, Zonguldaklı vatandaşlarımız yine duyarlılık gösterirler ve vatandaşlarımızla kanlarını paylaşırlar dedi. 


Muhammet KARAPINAR  
Zonguldak’ta sıcak hava kan bağışçılarını zor durumda bırakıyor.  Zonguldak Kızılay Kan Merkezi gölge ve otobüslerde vatandaşın sıcaklıktan etkilenmeyecek yerlerde stant açmaya başladı. Sıcak hava nedeniyle kan bağışçısı konusunda azda olsa sıkıntı çektiklerini söyleyen Zonguldak Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. Ömer Selim Alan, “Zonguldak Kızılay Kan bağış merkezi olarak çalışmalarımız İlçe merkez ve ilçelerimizde devam ediyor. 
Özellikle havanın aşırı nemli olması, sıcaklıkların yüksek olması nedeniyle serin mekanlarda ve akşam saatlerinden gece geç saatlere kadar gönüllü kan bağışı ekiplerimiz çadır organizasyonuyla yada kan alma otobüslerimizde merkez ilçe başta olmak üzere tüm ilçelerimizde devam ediyor. Bu mevsimlerde ister istemez aşırı nem ve sıcaklıklarda kan bağış oranlarımızı bir miktar etkiliyor. Uluşmak istediğimiz rakamlarda bir parçada olsa sıkıntı yaşıyoruz. Amacımız bilindiği üzere Zonguldak’a tüm devlet ve özel hastaneler olmak üzere tedavisi esnasında kan ihtiyaç duyan vatandaşlarımızın taleplerini en sağlık ve en hızlı bir şekilde  cevap vermeye çalışıyoruz. Bu nedenle en büyük, destekçimiz hiçbir karşılık beklemeden kanını seve seve ihtiyaç sahibi vatandaşla paylaşan gönüllü kan bağışçılarımız. Her geçen gün Zonguldak’ta gönüllü kan bağışçı sayısının artması, hiçbir karşılık beklemeden kanını ihtiyaç sahipleriyle paylaşan vatandaşların artması bizleri mutlu ediyor. Şu sıcak havada insanlarımızın bir parça daha duyarlı olmasını onlardan rica ediyorum. Özellikle merkez ilçede yaşayan vatandaşlarımız 20 dakikalarını ayırarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarla kanlarını paylaşarak onlara şifa olsunlar ve hem de sağlıklarına sağlık katsınlar. Önümüzdeki Salı, Çarşamba  ve Perşembe günleri Kızılay çadırımız valilik önündeki alanda olacak. İnşallah her zaman olduğu gibi duyarlı Zonguldaklı vatandaşlarımız yine duyarlılık gösterirler ve vatandaşlarımızla kanlarını paylaşırlar” dedi.  

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Nem, ve, sıcaklıklar, kan, bağış, oranlarını, düşürdü, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı