Haber Detayı
13 Mayıs 2016 - Cuma 13:45 Bu haber 5080 kez okundu
 
ÖĞRENCİLERE BİSİKLET DAĞITILDI
Sağlık Bakanlığı tarafından, “Sağlıklı yaşam için pedal çeviriyoruz” kampanyası kapsamında Çaycuma’da ilkokul öğrencilerine bisiklet dağıtıldı.
GÜNDEM Haberi
ÖĞRENCİLERE BİSİKLET DAĞITILDI

Çaycuma Kaymakam Serkan Keçeli, “Sağlık Bakanlığımız ve Milli Eğitim Bakanlığımızın ortaklaşa düzenlediği sağlıklı yaşam için pedal çeviriyoruz etkinliği kapsamında 5 farklı okulumuzda toplamda 20 öğrencimize bisikletle buluşturuyoruz. Sağlıklı yaşam artık ne yazık ki günümüzde çocuklarımızdan başlayarak fast food alışkanlığı ve hazır yiyecekler çoğaldığı için daha çok obezite ile baş başa kalmış nesillerimiz yetişmeye başladı. Bakanlığımızın çok güzel uygulaması ile çocuklarımızı hem spor yapmaya hem bisiklet kullanmayı alışkanlık haline getirerek hareket etmesini sağlayacak, Bu organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyor, çocuklarımıza kazasız, belasız, sağlıklı ve kasklarını mutlaka takarak keyifli bisiklet kullanmalarını diliyorum. İnşallah Çaycuma’da bisikletli sağlıklı ve düzenli bisiklet kullanan öğrenci sayımızı her fırsatta artırmak için elimizden gelen çalışmayı da yapacağız. Ailelerimize ve çocuklarımıza hayırlı olsun” dedi. 
Dağıtım törenine, Kaymakam Serkan Keçeli, Askerlik Şubesi Başkanı Gökhan Kara, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir, Öğretmenevi Müdür Gürbüz Kurnaz, Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü Dr. Eren Halaç, Eğitim Hemşiresi Semra Erdaş katıldı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir, törene bisikleti ile gelerek, çocuklarla bir süre bisiklet bindi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: ÖĞRENCİLERE, BİSİKLET, DAĞITILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı